Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zeman by kromě podniků mohl zavítat i do Hoštic

 
úterý, 28. ledna 2014, 14:04

Prezident České republiky Miloš Zeman by při svém třídenním únorovém pobytu na jihu Čech mohl navštívit podniky Budějovický Budvar, Madeta, Brisk nebo ZVVZ. Návrh programu vytvořil minulý týden Jihočeský kraj a poslal ho ke schválení prezidentské kanceláři.

Miloš Zeman přijede do jižních Čech v pondělí 17. února a v regionu se zdrží až do středy. „Zatím se jedná o rámcový program. Věříme, že tento týden bychom mohli dostat z kanceláře prezidenta odpověď a pak bychom vše přesně doladili,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.

Českého prezidenta zve na prohlídku také filmaři proslavená obec Hoštice u Volyně, odkud pochází režisér Zdeněk Troška a kde natočil trilogii komedií Slunce, seno...

Prezident by první den svého pobytu v regionu měl strávit v Českých Budějovicích, kde se kromě prohlídky některých podniků setká se zástupci Jihočeského kraje a statutárního města.

V úterý 18. února by Zeman měl navštívit Písek, Třeboň nebo Jindřichův Hradec a třetí den zakončí návštěvu regionu v Táboře.
V navrhovaném programu nefiguruje prohlídka jaderné elektrárny Temelín ani návštěva šumavského národního parku.

ČTĚTE TAKÉ: Miloš Zeman navštíví Jihočeský kraj v polovině února

Zdroj: ČTK
Foto: www.hosticeuvolyne.estranky.cz

 


 

Kam dál?

Zlivští sběrný dvůr na Dolním náměstí jednoznačně odmítli

neděle, 26. ledna 2014, 19:05

V jihočeském městě Zliv lidé v pátečním referendu odmítli stavbu nového sběrného dvora u centra. Proti se postavilo 1153 lidí,...

Miloš Zeman navštíví Jihočeský kraj v polovině února

úterý, 21. ledna 2014, 08:15

Prezident České republiky Miloš Zeman navštíví ve dnech 17. až 19. února Jihočeský kraj. Detailnější program jeho pobytu v...

V čele jihočeské ODS zůstává Martin Kuba

úterý, 14. ledna 2014, 17:44

Jihočeští občanští demokraté včera nominovali Petra Fialu na předsedu ODS. V čele regionální organizace zůstává Martin Kuba,...

Týn nad Vltavou bude letos investovat 138 milionů

sobota, 4. ledna 2014, 06:36

Týn nad Vltavou letos počítá s nejvyššími výdaji a také schodkem rozpočtu za posledních pět let. Bude investovat do projektů, na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?