Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vladimír Franz přijel do Budějc besedovat o prezidentování

 
úterý, 11. září 2012, 10:12

V pondělí v podvečer se v budějcké Horké Vaně představil potencionálním voličům prezidentský kandidát, pro mnohé lidi dost kontroverzní profesor JUDr. Vladimír Franz.

Na více než hodinovou debatu sem přišli zejména mladší voliči. Po samotné debatě, kde se i podepisovaly petiční archy pro kandidaturu, si lidé nechávali od Vladimíra Franze houfně podepisovat plakáty.

Lidé, kteří Franzovu kandidaturu připravují, se netají tím, že potřebných hlasů je pořád málo. Připomínám, že kandidát na prezidenta musí pro přímou volbu mezi lidmi sesbírat 50 tisíc podpisů. Profesor jich má v současné době zhruba osm a půl tisíce. A čas se krátí.

„Pořád tomu věřím, že podpisy seženeme. Musí tomu ale lidé pomoci a sami také věřit,“ řekl Franz na otázku, jestli se nebojí toho, že nestačí ještě sehnat tisíce autogramů.

Po Horké Vaně zamířil tým Vladimíra Franze na debatu do Písku.

Profesor JUDr. Vladimír Franz

Narodil se 25. května roku 1959 v Praze. Je to český hudební skladatel a výtvarník. Od počátku 90. let je vůdčí osobností nově se utvářející podoby českého postmoderního dramatu. Působí jako pedagog na Divadelní fakultě AMU.

Vedle tvorby scénické a hudby k projektům filmovým a televizním se věnuje intenzivně také volné tvorbě. Je autorem monumentálních i komorních hudebních děl, jež zahrnují několik scénických oratorií, zpěvohru, kantáty, písně či madrigaly.

Dosavadní vrcholy jeho tvorby představují opery Ludus Danielis a Válka s mloky, opera-oratorium Údolí suchých kostí, 1. symfonie nazvaná Písně o samotách a hudba k baletu Zlatovláska.

V roce 2012 souhlasil se svou kandidaturou na úřad prezidenta České republiky. Jako prezidentský kandidát zaujal pozornost českých i světových médií především svým globálním tetováním.

Zdroj vizitky: Wikipedia

 


 

Kam dál?

Budějcká ČSSD: „Thoma by měl zvážit setrvání ve funkci“

pondělí, 10. září 2012, 17:47

Městský výkonný výbor ČSSD a klub zastupitelů za sociální demokracii vydal během pondělního dne vyjádření v souvislosti s...

Thoma: „Město jsem nepoškodil, budu se bránit!“

čtvrtek, 6. září 2012, 16:14

O tom, že policie obvinila primátora Českých Budějovic Juraje Thomu (HOPB) a jednoho bývalého vedoucího odboru magistrátu ze...

Primátora Juraje Thomu policie obvinila ze zneužití pravomoci

čtvrtek, 6. září 2012, 07:25

Budějcký primátor Juraj Thoma (HOPB) a jeden bývalý vedoucí odboru magistrátu byli ve středu policií obviněni ze zneužití...

Předvolební speciál Martina Veselovského tentokrát z Budějc

úterý, 4. září 2012, 11:03

Český rozhlas 1 - Radiožurnál ve spolupráci s regionálními studii vysílá předvolební debaty. Dnes, v úterý 4. září, má na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.