Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

O vedení Jihočeského kraje bude usilovat 18 stran

 
úterý, 7. srpna 2012, 21:43

Přízeň voličů na jihu Čech se při letošních krajských volbách 12. a 13. října pokusí získat osmnáctka politických stran a uskupení. V roce 2008 jich bylo třináct.

Kandidátní listiny mohly politické strany, politická hnutí a jejich koalice podávat na Krajský úřad Jihočeského kraje do 7. srpna.

„Jako první letos svou kandidátní listinu podala Občanská demokratická strana, a to 30. července. Poslední možný den podávání kandidátních listin je na úřad přinesli zmocněnci čtyř politických stran. Jako poslední byla přijata kandidátní listina KDU-ČSL,“ sdělila mluvčí Jihočeského kraje Kateřina Koželuhová.

Do 13. srpna musí krajský úřad podané listiny přezkoumat. Do tohoto data také mohou být do nich doplňováni kandidáti, případně může být změněno pořadí kandidátů. V případě, že krajský úřad zjistí na kandidátních listinách nějaké závady, do 14. srpna vyzve zmocněnce těchto volebních stran k jejich odstranění, což musí učinit do 23. srpna.

„Za další dva dny pak úřad úřad vydá rozhodnutí, a to buď o registraci kandidátních listin, nebo o jejich odmítnutí, případně o škrtnutí kandidáta z kandidátní listiny. Registrace je podmínkou vytištění hlasovacího lístku,“ řekla Koželuhová.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

  • Rozšíření placených parkovacích zón v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Radnice: Musíme doplácet 72 milionů na výkon státní správy

úterý, 7. srpna 2012, 08:01

České Budějovice musejí doplácet na výkon veřejné správy z vlastního rozpočtu 72 milionů korun, navíc v souvislosti s...

V Českých Budějovicích zasedá Evropský parlament mládeže

čtvrtek, 2. srpna 2012, 10:10

Evropský parlament mládeže rokuje od 2. do 12. srpna v Českých Budějovicích. Akce European Forum Budweis se zúčastní na...

Klaus podepsal zákon o pravidlech přímé volby svého nástupce

středa, 1. srpna 2012, 12:08

Přímá volba prezidenta v České republice získala ve středu definitivní pravidla. Prezident Václav Klaus podepsal normu,...