Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Konference se zúčastní i šéf komunistů Vojtěch Filip

 
čtvrtek, 31. ledna 2013, 08:50

Hnutí za přímou demokracii pořádá v Českých Budějovicích otevřenou diskuzní konferenci nazvanou Demokracie versus Totalita v 21. století. Akce se koná v sobotu 2. února od 14 hodin v aule Jihočeské univerzity.

Účast na konferenci potvrdili organizátoři antikomunistických protestů Šimon Heller a Martin Rosocha, předseda KSČM a Budějčák Vojtěch Filip i mnoho dalších hostů.

„Jsme znepokojeni rostoucím napětím ve společnosti, které se projevilo jak při krajských volbách, tak v těch prezidentských. Vidíme v tom hrozbu pro demokracii a lidská práva v naší zemi. Domníváme se, že v naší společnosti chybí seriózní diskuze o podstatě minulého režimu a vztahu současné KSČM k této minulosti a zároveň za velmi závažnou považujeme absenci veřejné i odborné diskuze o podstatě demokracie a o způsobech vedení demokratické diskuze,“ uvádí mluvčí Hnutí za Přímou Demokracii Milan Valach.

Setkání se zástupci médií bude zahájeno ve 13 hodin a budou zde vysvětleny důvody a cíle této konference. Samotná akce začne o hodinu později a mimo výše uvedené vystoupí jako další Štěpán Strnad z Vysoké školy evropských a regionálních studií v Českých Budějovicích, Ondřej Lánský z iniciativy ProAlt, Jan Samohýl z Teologické fakulty JČU, rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer nebo známý performer Milan Kohout.

„Součástí konference bude samozřejmě diskuze všech zúčastněných, a nejen hostů, ale i veřejnosti. Pozvali jsme jak zástupce zainteresovaných stran, tak představitele české intelektuální obce. Zároveň zveme k této diskuzi širokou veřejnost. Diskusní příspěvek mohou s uvedením jména a města, kde bydlí, zaslat na e-mailovou adresu budejovice@hzpd.cz všichni občané,“ doplňuje hlavní organizátor akce Václav Meškan.

Zaslané příspěvky (referáty) budou zahrnuty do elektronického sborníku, který bude rozčleněn na dvě části - hlavní referáty a diskuzní příspěvky občanů a budou zveřejněny na stránkách www.hzpd.cz.

Nelze očekávat, že všechny otázky budou vyřešeny již na této konferenci. Předpokladem hnutí proto je, že v organizaci podobných konferencí bude dle možností pokračovat.

Napsal Ladislav Štítkovec, mediální koordinátor
Foto: Petr Novák, Wikipedia

 


 

Kam dál?

Jihočeská radní pro školství Baborová rezignovala

středa, 30. ledna 2013, 17:00

Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola obdržel od radní pro školství Vítězslavy Baborové písemnou rezignaci. O jejím nástupci...

ANKETA: Jste spokojeni s výsledkem volby prezidenta?

neděle, 27. ledna 2013, 19:34

Úřad prezidenta České republiky bude nadcházejících pět let vést Miloš Zeman, osmašedesátiletý prognostik z Prahy. Co Budějčáci...

Většina Budějčáků volila Schwarzenberga, prezidentem Zeman

sobota, 26. ledna 2013, 17:26

Druhé kolo volby kandidátů na úřad prezidenta České republiky je u konce. Výsledkem je 55% pro Miloše Zemana a 45 % pro Karla...

Budějce loni hospodařily s přebytkem 400 milionů

pátek, 25. ledna 2013, 11:47

Městský rozpočet vykázal v minulém roce úsporu v řádu milionů korun, nevyčerpané prostředky byly ve výši asi 400 milionů. Tyto...

 

Komentáře

Libor Vilímek
Libor Vilímek

Komunista chce diskutovat o demokracii...? A zrovna tenhle? To bude výsměch...

čtvrtek, 31. ledna 2013, 11:40
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.