Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volby: Hlas můžete dát celé straně, ale i jednotlivcům

 
úterý, 7. října 2014, 13:59

Komunální volby se kvapem blíží a mezi lidmi, kteří se zajímají o budoucnost svého města či obce, je cítit počínající nervozita. Zatímco na některých místech je už svým způsobem nyní jasné, jaký bude výsledek, jinde se očekávají dramatické boje. Preferujete celou stranu, nebo raději jednotlivce?

Způsobů volby je několik. Tou nejjednodušší je zaškrtnutí jedné politické strany. Dáte tak hlas kandidátům v pořadí dle hlasovacího lístku a tím pro vás celý proces končí.

Můžete si ale vybrat také jednotlivce napříč politickým spektrem. Je třeba si však uvědomit, že hlas můžete dát nanejvýš tolika kandidátům, kolik členů zastupitelstvo obce či města má. V Českých Budějovicích můžete volit 45 kandidátů.

Je také možné volbu kombinovat. Co to znamená? „Volič může na hlasovacím lístku označit křížkem ve čtverečku v záhlaví sloupce s kandidáty volební strany nejvýše jednu volební stranu. Zároveň může označit v rámečku před jménem kandidáta křížkem další kandidáty, pro které hlasuje, a to v libovolných samostatných sloupcích, ve kterých jsou uvedeny ostatní volební strany. Takto volí předně jednotlivě označené kandidáty, dále tolik kandidátů označené volební strany, kolik činí rozdíl počtu členů zastupitelstva, kteří mají být zvoleni, a označených jednotlivých kandidátů, a to v pořadí, v němž jsou kandidáti označené volební strany uvedeni v jejím sloupci,“ informuje město České Budějovice na svých webových stránkách.

Komunální volby se uskuteční v termínu 10. až 11. října. V pátek začnou ve 14 hodin a skončí ve 22 hodin. V sobotu budou pokračovat od 8 hodin, přičemž volební místnosti se uzavřou ve 14 hodin.

Abyste mohli volit, musíte splnit několik podmínek. V první řadě je třeba, aby vám alespoň v druhý den voleb bylo 18 let. V den voleb musíte být v obci či městu také trvale přihlášeni. Nezapomeňte si s sebou vzít  platný občanský průkaz nebo platný cestovní pas. Ve volbách do zastupitelstev obcí nemůžete volit na voličský průkaz!

Další informace k volbám naleznete na stránkách města České Budějovice či Ministerstva vnitra České republiky.

 


 

Kam dál?

Voličova procházka Českými Budějovicemi před volbami

pondělí, 6. října 2014, 19:25

Kampaň před blížícími se komunálními volbami vstupuje do své poslední fáze. Demokratické politické strany, účelová hnutí i zcela...

Problémy na sídlištích jen více kamer a strážníků nevyřeší

pondělí, 6. října 2014, 10:48

Intenzivně řešit neutěšenou dopravní situaci, pozornost věnovat společenským rozbrojům, zejména mezi obyvateli sídlišť na levém...

Zloději jízdních kol na jihu Čech stále řádí

neděle, 5. října 2014, 12:25

Pěkné počasí, projížďka na kole, hořká tečka... Zloději jízdní kol v posledních dnech opět řádili! Jenom na Českobudějovicku byla...

ANKETA: Lídři stran chtějí řešit hlavně parkovací místa

pondělí, 29. září 2014, 16:56

České Budějovice chtějí v nejbližší době připravit výstavbu nových parkovacích míst, které by pomohly řešit jejich dlouhodobý...

 

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.