Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volby: Hlas můžete dát celé straně, ale i jednotlivcům

 
úterý, 7. října 2014, 13:59

Komunální volby se kvapem blíží a mezi lidmi, kteří se zajímají o budoucnost svého města či obce, je cítit počínající nervozita. Zatímco na některých místech je už svým způsobem nyní jasné, jaký bude výsledek, jinde se očekávají dramatické boje. Preferujete celou stranu, nebo raději jednotlivce?

Způsobů volby je několik. Tou nejjednodušší je zaškrtnutí jedné politické strany. Dáte tak hlas kandidátům v pořadí dle hlasovacího lístku a tím pro vás celý proces končí.

Můžete si ale vybrat také jednotlivce napříč politickým spektrem. Je třeba si však uvědomit, že hlas můžete dát nanejvýš tolika kandidátům, kolik členů zastupitelstvo obce či města má. V Českých Budějovicích můžete volit 45 kandidátů.

Je také možné volbu kombinovat. Co to znamená? „Volič může na hlasovacím lístku označit křížkem ve čtverečku v záhlaví sloupce s kandidáty volební strany nejvýše jednu volební stranu. Zároveň může označit v rámečku před jménem kandidáta křížkem další kandidáty, pro které hlasuje, a to v libovolných samostatných sloupcích, ve kterých jsou uvedeny ostatní volební strany. Takto volí předně jednotlivě označené kandidáty, dále tolik kandidátů označené volební strany, kolik činí rozdíl počtu členů zastupitelstva, kteří mají být zvoleni, a označených jednotlivých kandidátů, a to v pořadí, v němž jsou kandidáti označené volební strany uvedeni v jejím sloupci,“ informuje město České Budějovice na svých webových stránkách.

Komunální volby se uskuteční v termínu 10. až 11. října. V pátek začnou ve 14 hodin a skončí ve 22 hodin. V sobotu budou pokračovat od 8 hodin, přičemž volební místnosti se uzavřou ve 14 hodin.

Abyste mohli volit, musíte splnit několik podmínek. V první řadě je třeba, aby vám alespoň v druhý den voleb bylo 18 let. V den voleb musíte být v obci či městu také trvale přihlášeni. Nezapomeňte si s sebou vzít  platný občanský průkaz nebo platný cestovní pas. Ve volbách do zastupitelstev obcí nemůžete volit na voličský průkaz!

Další informace k volbám naleznete na stránkách města České Budějovice či Ministerstva vnitra České republiky.

 


 

Kam dál?

Voličova procházka Českými Budějovicemi před volbami

pondělí, 6. října 2014, 19:25

Kampaň před blížícími se komunálními volbami vstupuje do své poslední fáze. Demokratické politické strany, účelová hnutí i zcela...

Problémy na sídlištích jen více kamer a strážníků nevyřeší

pondělí, 6. října 2014, 10:48

Intenzivně řešit neutěšenou dopravní situaci, pozornost věnovat společenským rozbrojům, zejména mezi obyvateli sídlišť na levém...

Zloději jízdních kol na jihu Čech stále řádí

neděle, 5. října 2014, 12:25

Pěkné počasí, projížďka na kole, hořká tečka... Zloději jízdní kol v posledních dnech opět řádili! Jenom na Českobudějovicku byla...

ANKETA: Lídři stran chtějí řešit hlavně parkovací místa

pondělí, 29. září 2014, 16:56

České Budějovice chtějí v nejbližší době připravit výstavbu nových parkovacích míst, které by pomohly řešit jejich dlouhodobý...

 

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.
 
 

O čem píše Drbna.cz

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé přispět na pomoc nevidomým

Koupí bílé pastelky dnes mohou lidé v Česku přispět na pomoc nevidomým a slabozrakým. Celonárodní veřejná sbírka se koná po dvacáté a dobrovolníci v bílých tričkách při ní budou v ulicích měst nabízet za 30 korun bílou pastelku, která symbolizuje bílou hůl a život zrakově postižených. V 15:00 akce vyvrcholí koncertem na Václavském náměstí v Praze.

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?