Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Eliška Richtrová bude kandidovat na primátorku

 
pondělí, 3. listopadu 2014, 18:40

Další vyjednávání o koalici mají za sebou zástupci ANO, Občané pro Budějovice, KDU-ČSL a TOP 09. Vše jde natolik dobře, že je již na spadnutí podepsání koaliční smlouvy.

Informaci Budějcké Drbně potvrdil českobudějovický lídr ANO Jiří Svoboda: „Pokročili jsme již tak daleko, že koaliční smlouvu zřejmě podepíšeme zítra,“ řekl v pondělí odpoledne.

Jak již bylo několikrát řečeno, do čela města by se měl postavit právě Jiří Svoboda. Je ale také možné, že Budějce budou mít nakonec primátorku. Svoji kandidaturu totiž oznámila česká mezinárodní šachová velmistryně Eliška Richtrová (ANO), která měla ve volbách největší podporu voličů.

„Je to důsledek toho, že bych chtěla co nejlepší podmínky pro plnění programu ANO a mám jisté pochybnosti o tom, že ve vznikající čtyřkoalici budeme mít pro to dost prostoru,“ uvedla odpoledne Richtrová.

„Strany, které jsou nyní mimo koaliční jednání, pochopitelně využijí každé příležitosti, aby narušily dosavadní zdárný průběh vyjednávání. Využily také individuální zájem paní Richtrové,“ okomentoval tuto informaci Jiří Svoboda.

Miroslav Joch, lídr kandidátky ČSSD, také na svých webových stránkách informoval, že ČSSD dnes oficiálně předala KDU-ČSL nabídku pro koaliční spolupráci. Návrh rozdělení míst v Radě města České Budějovice je následující: šest radních včetně primátora pro ANO, tři radní pro ČSSD a dva radní pro KDU-ČSL.

Foto: Frank Hoppe, Wikipedia

 


 

Kam dál?

Juraj Thoma už nebude členem vedení města

čtvrtek, 30. října 2014, 13:56

Zatímco vyjednávací týmy budějcké čtyřkoalice na svém středečním setkání řešily rozdělení postů ve vedení krajského města,...

Nová budějcká čtyřkoalice si rozdělila placené posty

čtvrtek, 30. října 2014, 00:37

V jedenáctičlenné radě Českých Budějovic bude mít vítězné hnutí ANO primátora, všechny strany pak minimálně jednoho placeného...

Volby jsou podle politického uskupení Společně neplatné

pondělí, 27. října 2014, 11:14

Koalice Pirátů, Zelených, Změny a Klíčového hnutí, která do komunálních voleb v jihočeském krajském městě kandidovala pod...

Kdo obsadí posty náměstků? Jasno by mohlo být ve středu

sobota, 25. října 2014, 19:21

Zástupci hnutí ANO, Občanů pro Budějovice, TOP 09 a KDU-ČSL mají za sebou další jednání. Podle slov Občanů pro Budějovice dnes...

 

Komentáře

Badaxe Kocour

"ČSSD dnes oficiálně předala KDU-ČSL nabídku pro koaliční spolupráci. Návrh rozdělení míst v Radě města České Budějovice je následující: šest radních včetně primátora pro ANO, tři radní pro ČSSD a dva radní pro KDU-ČSL" To je najednou ochoty slevit, když pašíci cítí že se koryto vzdaluje :-) Sice bych osobně takové koalici fandil víc než té s ANO, ale je otázkou, proč socani slevili až ve chvíli kdy z jednání prakticky vypadli.

úterý, 4. listopadu 2014, 10:46
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.