Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Členové jihočeské ODS se sešli při regionálním sněmu

 
pátek, 2. listopadu 2012, 19:52

Regionální sněm ODS Jihočeského kraje proběhl ve čtvrtek 1. listopadu v budějckém sídle občanských demokratů v Modrém domě. Na sněmu bylo přítomno 81 delegátů z oblastních sdružení České Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor.

Jednání sněmu zahájil předseda jihočeské ODS Martin Kuba, který ve svém úvodním projevu zhodnotil nejen průběh a výsledky krajských a senátních voleb, ale také se věnoval politice ODS a vlády České republiky.

Část svého proslovu zaměřil na zhodnocení situace ve straně před kongresem a také prognóze dalšího možného vývoje stability vlády, v kontextu s výsledky volby nového vedení ODS, která se bude konat na víkendovém kongresu občanských demokratů v Brně.

Následoval jeden z hlavních bodů programu - volba kandidátů do výkonné rady ODS. Z navržených členů, kteří kandidaturu přijali, byli většinou hlasů zvoleni Pavel Dlouhý (OS České Budějovice) a Vladimír Homola (OS Písek).

Volbě předcházely krátké proslovy navržených kandidátů. Pavel Dlouhý mimo jiné uvedl: „ODS od svého vzniku reprezentovala v české politice ´stranu zdravého rozumu´. Tuto vlastnost však s nástupem Mirka Topolánka jako předsedy postupně ztrácela a čím dál více se stávala stafáží ´probruselské´ politiky TOP 09 a zejména ministra financí Kalouska, který na ministerstvu financí úřaduje s přestávkou takzvané úřednické vlády již od roku 2007. Byla to však právě naše, jihočeská regionální organizace, která před volbami v roce 2009 vyzvala Mirka Topolánka, aby po jeho známých excesech post předsedy strany opustil. A od těch dob čelíme zde na jihu Čech, včetně mé osoby, silnému mediálnímu tlaku, který není náhodný.“

Dalším významným bodem programu byla volba kandidátů pro volby do vedení ODS, které proběhnou v rámci kongresu ODS v Brně ve dnech 3. až 4. listopadu, tedy o nadcházejícím víkendu.

Regionální sněm zvolil kandidátem na předsedu ODS Petra Nečase, na prvního místopředsedu ODS Martina Kubu, na místopředsedy Miroslavu Němcovou, Jiřího Pospíšila a Tomáše Chalupu. Sněm dále zvolil naše zástupce v kontrolní a revizní komisi, ve smírčí komisi a naše delegáty do komisí kongresu.

V další části jednání sněmu zazněly diskusní příspěvky zástupců oblastních sdružení, kteří hodnotili jak současné postavení ODS z pohledu regionální i celostátní politiky, tak také vyjádřili svá stanoviska a názory k výsledkům krajských a senátních voleb i návrhy k dalšímu směřování jihočeské ODS. Výsledky voleb krátce shrnuli Tomáš Jirsa a Jan Zahradník (oba OS České Budějovice).

K tématu hovořili také Jan Bauer (OS Prachatice), Vladimír Homola (OS Písek), Petr Maroš (OS České Budějovice), Jan Váňa (OS Jindřichův Hradec) a další. Svůj pohled na současné postavení jihočeské ODS velmi otevřeně a konstruktivně vyslovili Pavel Dlouhý (OS České Budějovice), Michal Polata (OS Strakonice), Václav Král (OS České Budějovice) a další.

Regionální sněm splnil svůj úkol a diskuse bude pokračovat na Kongresu ODS v Brně.

Zdroj: ODS Jihočeský kraj

 


 

Kam dál?

Začíná se přiostřovat. Primátor podal trestní oznámení

pátek, 2. listopadu 2012, 10:30

Nahrávka rozhovoru primátora Juraje Thomy a radního Jiřího Šestáka o problémech, spojených s podpisem dodatku smlouvy s firmou...

Odposlech Thomy a Šestáka slyšela veřejnost, oba teď reagují

středa, 31. října 2012, 15:30

Budějcká Drbna dnes uveřejnila informaci, se kterou jako první přišel deník Právo, respektive server Novinky.cz. Redakcím těchto...

Obvinění primátora dostává díky nahrávce další rozměr

středa, 31. října 2012, 09:38

Venku zima, ale na radnici patrně pořádné teplo, ne-li přímo horko. Určitě nejméně třem jejím hlavním představitelům -...

V obvodu České Budějovice vyhrál v senátních volbách Šesták

sobota, 20. října 2012, 16:26

Ve volebním obvodu České Budějovice vyhrál volby do horní parlamentní komory Jiří Šesták za koalici STAN a Hnutí Občané pro...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.

Průměrná cena benzinu stoupla za poslední týden o 31 haléřů

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu nadále stoupaly. Benzin od minulé středy zdražil o 31 haléřů na 32,55 koruny za litr. Naftu tankují motoristé v průměru za 31,85 koruny za litr, o 15 haléřů víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Řidička trolejbusu v Budějcích řídila pod vlivem drog, za jízdy si měla lakovat i nehty

Policisté v Budějcích vyšetřují případ řidičky, která v pátek 12. dubna před polednem řídila trolejbus pod vlivem drog. Hlídka si na ženu počkala na konečné zastávce na sídlišti Máj, kde ji otestovali na alkohol a přítomnost drog. Zkouška na drogy byla pozitivní.