Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Auditoři dali radnici za tři a už padají pokuty

 
pátek, 1. června 2012, 09:54

Za špatný audit městského hospodaření, o kterém své čtenáře Budějcká Drbna už informovala, žádné sankce přímo pro radnici padat nebudou. Horší je to ale s její pověstí, a to zejména z pohledu bank. Nezávislí auditoři dali městu za jeho roční hospodaření výslednou známku C, což je stejné jako trojka ve škole.

„Našla se tam spousta pochybení a dalo by se asi i říci, že je to takové lajdáctví. Myslím si, že to vzniklo špatnou komunikací mezi odbory. Bohužel podobná zjištění se nám v auditech objevují už mnoho let,“ uvádí náměstek primátora Miroslav Joch. V současné době jsou pracovníci magistrátu proškolováni, jak postupovat bez chyb.

Kvůli nejasnostem při nákupu 72 oken a dveří, kteří auditoři také našli, začaly padat individuální pokuty. „Už jsme tento problém řešili s panem Volfem ze Správy domů, takže ani on nebyl ušetřen sankce. Byla mu ponížena jeho odměna,“ dodal Joch s tím, že už teď radnice pracuje na nápravách svých chyb.

Závěrečné céčko je podle Jocha takovým zvednutým varovným prstem, aby se dotyční chytili za nos a začalo se hospodařit správně. „U tak velkého molochu, jako magistrát je, se chyby stávají. I samotní auditoři říkají, že žádné město nikdy nedostalo áčko. A pokud by ho dostalo, každý už ví, že tam bude něco špatně,“ uzavřel náměstek.

ČTĚTE: Audit odhalil dílčí nedostatky v hospodaření města

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie žádá o pomoc při pátrání po Pavlíně...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

  • Notně opilý jedenatřicetiletý muž budil...

  • Řidička dostala na namrzlé silnici smyk a s...

 
 

Kam dál?

Audit odhalil dílčí nedostatky v hospodaření města

středa, 30. května 2012, 09:31

Každoročně vystavuje nezávislý auditor městu České Budějovice vysvědčení za jeho roční hospodaření. To, že i za loňský...

Komunisty další čtyři roky povede Jihočech Vojtěch Filip

neděle, 20. května 2012, 11:21

Rodák z Jedovar na Trhosvinensku Vojtěch Filip ve druhém volebním kole obhájil post předsedy Komunistické strany Čech a...

Stát bere Českým Budějovicím desítky milionů

pátek, 11. května 2012, 11:19

Svaz měst a obcí České republiky vytáhl do boje s ministerstvem financí. Nelíbí se mu, že od roku 2011 poklesl...