Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejvýřečnější zastupitelé? Kuba, Konečný a Braný. Propadli Škodová, Kučerová, ale i primátor

 
úterý, 9. července 2019, 19:34

Letní měsíce jsou ve znamená prázdnin i pro budějcké zastupitele. Ti si dávají dvouměsíční pauzu od pravidelných zasedání. Pojďme se proto podívat, jak byli jednotliví zastupitele na jednáních aktivní. Kdo se nejčastěji ujímal mikrofonu, a kdo byl naopak na slovo skoupý?

Suverénně nejdéle trvala debata na téma volby nového náměstka primátora. Zastupitelé nad bodem debatovali téměř tři hodiny. Nakonec novým náměstkem pro dopravu zvolili Viktora Lavičku.

ČTĚTE TAKÉ: Novým náměstkem pro dopravu je mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička

Pomyslnou cenu za nejvýřečnějšího zastupitele získává Martin Kuba z ODS. Dohromady jeho diskuse na zastupitelstvu trvaly přes šest a půl hodiny. Daleko za ním skončil bývalý náměstek pro dopravu František Konečný (ANO). Jeho příspěvky zabraly 3 hodiny a 53 minut. Třetím nejdéle diskutujícím zastupitelem je s třemi hodinami a dvanácti minutami Petr Braný z KSČM.

Jsou ale i zastupitelé, kteří se o mikrofon příliš nehlásí. Jedním z nich je třeba Jaroslava Šporclová z HOPB (1 minuta 32 vteřin). Ještě hůř jsou na tom ale Dagmar Škodová z ODS (25 vteřin) a Adéla Kučerová z Pirátů (20 vteřin). Vysokým číslem se nemůže chlubit ani primátor města Jiří Svoboda, na všech zastupitelstvech se do diskuze přihlásil na celkem šest a půl minuty. 

Velmi aktivním je při zasedání zastupitelstva v bodu Vystoupení občanů Lubomír Pána. Ten se ke slovu dostal na necelou půl hodinu. Hned po něm skončila Eva Hajerová s necelými 13 minutami.

Martin Kuba ale není jen nejdéle diskutujícím zastupitelem. Prvenství drží také v nejdelším příspěvku, který se týkal Valné hromady společnosti Jihočeské letiště České Budějovice. Trval přesně 16 minut a 4 sekundy. O minutu kratší příspěvky měli Petr Braný a František Konečný.

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu města.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Novým náměstkem pro dopravu je mluvčí dopravního podniku Viktor...

pondělí, 17. června 2019, 13:34

Resort dopravy nakonec nepovede žena. Náměstkem pro dopravu bude Viktor Lavička, zastupitel za ANO a mimo jiné také tiskový...

Pondělní zastupitelstvo zvolí nového náměstka pro dopravu. Resort...

pátek, 14. června 2019, 17:11

Po jedenácti týdnech by měl konečně dostat resort dopravy na budějcké radnici jasné vedení. Po náhlém odvolání Františka...

VIDEO: Budějcké náměstí znovu zaplnily stovky lidí. I tentokrát...

úterý, 11. června 2019, 19:36

Stejně jako v dalších městech po republice, i v Budějcích se konala demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi. Na náměstí...

Novináři by byli voleni na čtyři roky a přiznávali majetek, chce...

středa, 5. června 2019, 15:41

Novináři by měli být podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa voleni a měli by stejně jako poslanci nebo starostové podávat majetková...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.