Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejvýřečnější zastupitelé? Kuba, Konečný a Braný. Propadli Škodová, Kučerová, ale i primátor

 
úterý, 9. července 2019, 19:34

Letní měsíce jsou ve znamená prázdnin i pro budějcké zastupitele. Ti si dávají dvouměsíční pauzu od pravidelných zasedání. Pojďme se proto podívat, jak byli jednotliví zastupitele na jednáních aktivní. Kdo se nejčastěji ujímal mikrofonu, a kdo byl naopak na slovo skoupý?

Suverénně nejdéle trvala debata na téma volby nového náměstka primátora. Zastupitelé nad bodem debatovali téměř tři hodiny. Nakonec novým náměstkem pro dopravu zvolili Viktora Lavičku.

ČTĚTE TAKÉ: Novým náměstkem pro dopravu je mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička

Pomyslnou cenu za nejvýřečnějšího zastupitele získává Martin Kuba z ODS. Dohromady jeho diskuse na zastupitelstvu trvaly přes šest a půl hodiny. Daleko za ním skončil bývalý náměstek pro dopravu František Konečný (ANO). Jeho příspěvky zabraly 3 hodiny a 53 minut. Třetím nejdéle diskutujícím zastupitelem je s třemi hodinami a dvanácti minutami Petr Braný z KSČM.

Jsou ale i zastupitelé, kteří se o mikrofon příliš nehlásí. Jedním z nich je třeba Jaroslava Šporclová z HOPB (1 minuta 32 vteřin). Ještě hůř jsou na tom ale Dagmar Škodová z ODS (25 vteřin) a Adéla Kučerová z Pirátů (20 vteřin). Vysokým číslem se nemůže chlubit ani primátor města Jiří Svoboda, na všech zastupitelstvech se do diskuze přihlásil na celkem šest a půl minuty. 

Velmi aktivním je při zasedání zastupitelstva v bodu Vystoupení občanů Lubomír Pána. Ten se ke slovu dostal na necelou půl hodinu. Hned po něm skončila Eva Hajerová s necelými 13 minutami.

Martin Kuba ale není jen nejdéle diskutujícím zastupitelem. Prvenství drží také v nejdelším příspěvku, který se týkal Valné hromady společnosti Jihočeské letiště České Budějovice. Trval přesně 16 minut a 4 sekundy. O minutu kratší příspěvky měli Petr Braný a František Konečný.

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu města.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Novým náměstkem pro dopravu je mluvčí dopravního podniku Viktor...

pondělí, 17. června 2019, 13:34

Resort dopravy nakonec nepovede žena. Náměstkem pro dopravu bude Viktor Lavička, zastupitel za ANO a mimo jiné také tiskový...

Pondělní zastupitelstvo zvolí nového náměstka pro dopravu. Resort...

pátek, 14. června 2019, 17:11

Po jedenácti týdnech by měl konečně dostat resort dopravy na budějcké radnici jasné vedení. Po náhlém odvolání Františka...

VIDEO: Budějcké náměstí znovu zaplnily stovky lidí. I tentokrát...

úterý, 11. června 2019, 19:36

Stejně jako v dalších městech po republice, i v Budějcích se konala demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi. Na náměstí...

Novináři by byli voleni na čtyři roky a přiznávali majetek, chce...

středa, 5. června 2019, 15:41

Novináři by měli být podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa voleni a měli by stejně jako poslanci nebo starostové podávat majetková...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.