Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Novým náměstkem pro dopravu je mluvčí dopravního podniku Viktor Lavička

 
pondělí, 17. června 2019, 13:34

Resort dopravy nakonec nepovede žena. Náměstkem pro dopravu bude Viktor Lavička, zastupitel za ANO a mimo jiné také tiskový mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice. Dnes o tom rozhodli zastupitelé na svém šestém jednání. Zvolení ale předcházela několikahodinová diskuse.

Jak před víkendem avizoval primátor města Jiří Svoboda resort dopravy zůstane v kompetenci ANO. Novým náměstkem pro dopravu ale nebude Andrea Nádravská, která podle svých slov o postu ani neuvažovala. Zastupitelé jím dnes zvolili Viktora Lavičku.

Před samotnou volbou chtěl Petr Braný (KSČM) vědět, čím přesně se bude nový náměstek pro dopravu zabývat. „Chtěl bych slyšet, jak se bude podílet na správném dění v našem městě,“ řekl Braný. Podle primátora Jiřího Svobody bude mít Lavička stejně kompetence jako měl jeho předchůdce František Konečný.

Ke své nové funkci se vyjádřil i sám Viktor Lavička„Jsem rodilý Budějčák, žiju tady 50 let, mám dvě děti a Budějce dobře znám. Proto si myslím, že dokážu dobře vyjmenovat problémy, které budějcká doprava má,“ řekl na úvod. 

Podle něj je první důležitou věcí dokončení obchvatu města a dalších cest, které vyvedou tranzitní dopravu z centra Budějc. To zahrnuje i komunikaci a spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic, ministerstvem dopravy, a také Jihočeským krajem. Dále Lavička zmínil záchytná parkoviště. 

„Město by mělo udělat takové kroky, které zachytí obyvatele jiných měst, kteří jezdí do Českých Budějovic na nákupy a jiné, na záchytných parkovištích a donutí je užívat například městskou hromadnou dopravu," popsal Lavička. Na to hned reagoval Martin Kuba (ODS), podle kterého není nutné zastavovat ty, kteří jedou do města nakupovat, ale ty, kteří denně dojížději do práce autem.

Kuba také upozornil na to, že Budějce nepotřebují mít tolik náměstků jako například Vídeň. „Portfolia, která máte, nejsou portfolia, která musí člověk dělat osm hodin denně, sedm dní v týdnu,“ řekl. Vracel se tak k návrhu, aby si náměstci přerozdělili své kompetence a snížil se tak počet placených funkcí na radnici. Tento bod hned na začátku zastupitelé neodhlasovali.

Lavička jako další problém zmínil nenastavenou koncepci dopravy. „Náměstek pro dopravu je podle mě trochu nepřítel číslo jedna. Slovo doprava se v Budějcích stalo pomalu sprostým slovem. Neprůjezdnost města je způsobena nenastavenou koncepcí dopravy,“ dodal. Lavička se podle svých slov musí seznámit s agendou.

Po několikahodinové debatě, která se nakonec překlenula k debatě o Andreji Babišovi, byl Viktor Lavička zvolen novým náměstkem pro dopravu. Hlasovalo pro něj 27 zastupitelů. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Pondělní zastupitelstvo zvolí nového náměstka pro dopravu. Resort...

pátek, 14. června 2019, 17:11

Po jedenácti týdnech by měl konečně dostat resort dopravy na budějcké radnici jasné vedení. Po náhlém odvolání Františka...

VIDEO: Budějcké náměstí znovu zaplnily stovky lidí. I tentokrát...

úterý, 11. června 2019, 19:36

Stejně jako v dalších městech po republice, i v Budějcích se konala demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi. Na náměstí...

Novináři by byli voleni na čtyři roky a přiznávali majetek, chce...

středa, 5. června 2019, 15:41

Novináři by měli být podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa voleni a měli by stejně jako poslanci nebo starostové podávat majetková...

Aktualizováno 26. května 2019, 23:36

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo na jihu Čech ANO

neděle, 26. května 2019, 23:01

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců, což je o dva více než dosud. Za...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".