Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pondělní zastupitelstvo zvolí nového náměstka pro dopravu. Resort zůstane v kompetenci ANO

 
pátek, 14. června 2019, 17:11

Po jedenácti týdnech by měl konečně dostat resort dopravy na budějcké radnici jasné vedení. Po náhlém odvolání Františka Konečného na březnovém zastupitelstvu jeho funkci zastávali primátor Jiří Svoboda (ANO), náměstek Petr Holický (ANO) a první náměstek Juraj Thoma (HOPB). Kdo oficiálně nastoupí na místo Konečného nechtěl primátor prozradit.

„Tip už máme, nejprve ale uzavřeme dodatek koaliční smlouvy s našimi koaličními partnery. A to bude v pondělí před jednáním zastupitelstva. Bude to někdo z našich dvanácti zastupitelů,“ odpověděl na dotaz redakce primátor Jiří Svoboda. Žádné další podrobnosti ale komentovat nechtěl.

Kromě primátora a náměstka Petra Holického sedí v zastupitelstvu za ANO Jaroslav Berka, Jana Kilbergerová, Michal Kohn, František Konečný, Roman Kubíček, Viktor Lavička, Jan Michl, Andrea Nádravská, Petr Stehlík a Petr Štěpánek. 

Podle nepotvrzených informací našeho zdroje by se novým vedoucím resortu dopravy mohla stát Andrea Nádravská (ANO). Ta je v současné době členkou rady města. K jejímu zvolení může napovědět i fakt, že po volbě náměstka, je v programu zařazena také volba neuvolněného člena rady města. Toto místo by se uvolnilo právě po přesunu Nádravské z pozice radní na post náměstkyně.

Nádravská ale informace popírá. „Důvodem mého rozhodnutí neucházet se o post dopravy  je zejména skutečnost, že mou profesní specializací je ekonomika se zaměřením na dotační poradenství, poradenství v oblasti veřejných zakázek a investice, nikoliv doprava,“ uvedla.

Kdo se doopravdy chopí resortu dopravy se tak dozvíme až v pondělí. Kromě volby náměstka by mělo zastupitelstvo projednávat také udělení Ceny statutárního města České Budějovice, poskytnutí dotace vodáckému areálu Lídy Polesné nebo několik změn v územním plánu. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Budějcké náměstí znovu zaplnily stovky lidí. I tentokrát...

úterý, 11. června 2019, 19:36

Stejně jako v dalších městech po republice, i v Budějcích se konala demonstrace proti premiérovi Andreji Babišovi. Na náměstí...

Novináři by byli voleni na čtyři roky a přiznávali majetek, chce...

středa, 5. června 2019, 15:41

Novináři by měli být podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa voleni a měli by stejně jako poslanci nebo starostové podávat majetková...

Aktualizováno 26. května 2019, 23:36

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo na jihu Čech ANO

neděle, 26. května 2019, 23:01

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců, což je o dva více než dosud. Za...

V Česku začal druhý den voleb do Evropského parlamentu

sobota, 25. května 2019, 08:39

V Česku dnes ráno začal druhý den voleb do Evropského parlamentu. Lidé v nich mají poslední možnost ovlivnit, kdo je bude...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.