Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

POLITICKÁ KORIDA: O budějckém Bagru mají zastupitelé jasno. Měl by sloužit k rekreaci

 
pondělí, 15. dubna 2019, 07:11

Budějcký rybník Bagr už několik let čeká na revitalizaci. Toto téma se vždy jednou za čas objeví ve světle reflektorů, ale zatím se nepodařilo ho dotáhnout do konce. Oživit a využít by se dal rybník a park uprostřed města mnohými způsoby. Jakou představu mají budějčtí zastupitelé?

Juraj Thoma (HOPB)

Již v letech 2013/2014 se zadala studie na odbahnění Bagru a na úpravu přítoku vody a úpravu výpustního objektu. Součástí řešení pak měla být i úprava břehů Bagru a venkovních sprch a okolí, bohužel, realizovala se pouze stavba veřejných WC. V březnu letošního roku jsme se dohodli na pokračování záměru, včetně snahy dojít dohody s dalšími majiteli Bagru (asi polovina plochy pozemků pod nádrží je v soukromém vlastnictví) a přetvoření okolí Bagru a nádrže samé na rekreační plochu. Projekt bude zahrnovat všechny výše uvedené úpravy.

Tomáš Bouzek (Společně pro Budějovice - Lidovci a TOP09)

Bagr, jak známo, zcela nepatří městu. Jeho část je v soukromém majetku, což je samozřejmě limitující i pro jeho další využití. Velice rád bych napsal, že mé přání je, aby se tam vrátily veselé vodní radovánky, lidé si tam mohli poležet, případně koupit nějaké občerstvení a příjemně tam strávili čas relaxace a odpočinku. Realita je ale poněkud složitější. Město bude vypisovat výběrové řízení na projekt revitalizace Bagru a jednat s majitelem o dalších možnostech jeho využití, protože lesopark Stromovka patří k vůbec těm nejkrásnějším místům v Budějovicích.

Viktor Vojtko (STAN a Čisté Budějovice)

K využití Bagru město v současnosti chystá opětovné zadání projektu na jeho revitalizaci. Toto místo by tedy mělo být opětovně využito především pro rekreační účely.

Lukáš Mareš (Piráti)

Podle mě je lesopark Stromovka obrovská příležitost pro město a jeho občany, unikátní záležitost prakticky navazující na centrum města. Snem je vytvořit ze Stromovky tak oblíbené místo, jako je pro mnichovany Englischer Garten. Prvním krokem je zcelení pozemků Stromovky, které z velké míry městu nepatří - čili to znamená je vykoupit. K tomu ale město musí jasně říct, co s nimi chce do budoucnosti dělat - tedy nikoli je rozparcelovat a prodat developerům, ale naopak, nechat si je v majetku a posílit rekreačně - relaxační funkci lesoparku. Například vybudováním infrastruktury - kavárny, pořádných toalet, vyčištění a opravy Bagru a vybudování dalších "atrakcí" (např. psího hřiště apod.). Dozvěděl jsem se, že právě obava před rozprodáním Stromovky dál je ta hlavní motivace, proč soukromý vlastník pozemky městu ještě neprodal. Město by takové záruky mělo umět poskytnout.


Jiří Svoboda (ANO), Petr Braný (KSČM) a Martin Kuba (ODS) na dotaz redakce neodpověděli.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto By Cheva [Public domain], from Wikimedia Commons
 


 

Kam dál?

Agendu po Konečném převzali Svoboda, Holický a Thoma. Plnohodnotný...

středa, 3. dubna 2019, 15:30

Před týdnem byl na jednání zastupitelstva odvolán náměstek pro dopravu František Konečný. Jeho místo v Radě města ale zatím nikdo...

Maxová končí v čele jihočeského ANO, nahradil ji Moravec

úterý, 2. dubna 2019, 12:21

Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO. Nahradil jí volební manažer Libor Moravec. Maxová se chce soustředit na svou...

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali náměstka pro dopravu

pondělí, 25. března 2019, 14:22

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod,...

Budějčák Rozner známý svým „zabrušováním“ možná nebude vydán k...

středa, 6. března 2019, 18:11

Sněmovna možná nevydá poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o bývalém romském táboře v Letech u...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.