Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

POLITICKÁ KORIDA: O budějckém Bagru mají zastupitelé jasno. Měl by sloužit k rekreaci

 
pondělí, 15. dubna 2019, 07:11

Budějcký rybník Bagr už několik let čeká na revitalizaci. Toto téma se vždy jednou za čas objeví ve světle reflektorů, ale zatím se nepodařilo ho dotáhnout do konce. Oživit a využít by se dal rybník a park uprostřed města mnohými způsoby. Jakou představu mají budějčtí zastupitelé?

Juraj Thoma (HOPB)

Již v letech 2013/2014 se zadala studie na odbahnění Bagru a na úpravu přítoku vody a úpravu výpustního objektu. Součástí řešení pak měla být i úprava břehů Bagru a venkovních sprch a okolí, bohužel, realizovala se pouze stavba veřejných WC. V březnu letošního roku jsme se dohodli na pokračování záměru, včetně snahy dojít dohody s dalšími majiteli Bagru (asi polovina plochy pozemků pod nádrží je v soukromém vlastnictví) a přetvoření okolí Bagru a nádrže samé na rekreační plochu. Projekt bude zahrnovat všechny výše uvedené úpravy.

Tomáš Bouzek (Společně pro Budějovice - Lidovci a TOP09)

Bagr, jak známo, zcela nepatří městu. Jeho část je v soukromém majetku, což je samozřejmě limitující i pro jeho další využití. Velice rád bych napsal, že mé přání je, aby se tam vrátily veselé vodní radovánky, lidé si tam mohli poležet, případně koupit nějaké občerstvení a příjemně tam strávili čas relaxace a odpočinku. Realita je ale poněkud složitější. Město bude vypisovat výběrové řízení na projekt revitalizace Bagru a jednat s majitelem o dalších možnostech jeho využití, protože lesopark Stromovka patří k vůbec těm nejkrásnějším místům v Budějovicích.

Viktor Vojtko (STAN a Čisté Budějovice)

K využití Bagru město v současnosti chystá opětovné zadání projektu na jeho revitalizaci. Toto místo by tedy mělo být opětovně využito především pro rekreační účely.

Lukáš Mareš (Piráti)

Podle mě je lesopark Stromovka obrovská příležitost pro město a jeho občany, unikátní záležitost prakticky navazující na centrum města. Snem je vytvořit ze Stromovky tak oblíbené místo, jako je pro mnichovany Englischer Garten. Prvním krokem je zcelení pozemků Stromovky, které z velké míry městu nepatří - čili to znamená je vykoupit. K tomu ale město musí jasně říct, co s nimi chce do budoucnosti dělat - tedy nikoli je rozparcelovat a prodat developerům, ale naopak, nechat si je v majetku a posílit rekreačně - relaxační funkci lesoparku. Například vybudováním infrastruktury - kavárny, pořádných toalet, vyčištění a opravy Bagru a vybudování dalších "atrakcí" (např. psího hřiště apod.). Dozvěděl jsem se, že právě obava před rozprodáním Stromovky dál je ta hlavní motivace, proč soukromý vlastník pozemky městu ještě neprodal. Město by takové záruky mělo umět poskytnout.


Jiří Svoboda (ANO), Petr Braný (KSČM) a Martin Kuba (ODS) na dotaz redakce neodpověděli.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto By Cheva [Public domain], from Wikimedia Commons
 


 

Kam dál?

Agendu po Konečném převzali Svoboda, Holický a Thoma. Plnohodnotný...

středa, 3. dubna 2019, 15:30

Před týdnem byl na jednání zastupitelstva odvolán náměstek pro dopravu František Konečný. Jeho místo v Radě města ale zatím nikdo...

Maxová končí v čele jihočeského ANO, nahradil ji Moravec

úterý, 2. dubna 2019, 12:21

Radka Maxová končí v čele jihočeského ANO. Nahradil jí volební manažer Libor Moravec. Maxová se chce soustředit na svou...

Konečná pro Konečného. Zastupitelé odvolali náměstka pro dopravu

pondělí, 25. března 2019, 14:22

František Konečný (ANO) byl odvolán z funkce náměstka primátora. Rozhodli tak zastupitelé na svém dnešním jednání. Hlavní důvod,...

Budějčák Rozner známý svým „zabrušováním“ možná nebude vydán k...

středa, 6. března 2019, 18:11

Sněmovna možná nevydá poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o bývalém romském táboře v Letech u...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.