Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jindřichův Hradec letos nestihne schválit rozpočet na příští rok. Proces zpozdily volby i koaliční jednání

 
neděle, 18. listopadu 2018, 13:31

Jindřichův Hradec nestihne letos schválit městský rozpočet na příští rok. Zastupitelé tento dokument budou projednávat na svém zasedání 30. ledna. Proces zpozdily volby i následné vyjednávání o koalici ve městě, která vznikla až na začátku listopadu. Novinářům to řekla Karolína Bartošková z odboru kanceláře starosty města.

"Rada města projedná návrh rozpočtu poprvé 21. listopadu, poté bude zaslán zastupitelům města," uvedla Bartošková. Jednání zastupitelstva 10. prosince se bude rozpočtem zabývat, jeho schvalování se ale neplánuje. "Nevidím v tom žádný problém. Jedná se jen o jeden měsíc a vše bude připravené," řekl jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD).

Jindřichův Hradec tak začne rok 2019 s rozpočtovým provizoriem. Podle něj bude hospodařit první měsíc. Nejedná se však o nic výjimečného, protože město v minulosti několikrát schvalovalo rozpočet až v únoru daného roku. Pravidla rozpočtového provizoria jsou taková, že na každý měsíc musí město hospodařit s jednou dvanáctinou rozpočtu minulého roku. Jindřichův Hradec si pro letošek schválil rozpočet s příjmy 512 milionů korun a výdaji 570 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto město Jindřichův Hradec
 


 

Kam dál?

Primátorem Budějc byl zvolen Jiří Svoboda. Město bude mít šest...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 17:26

Zastupitelé Českých Budějovic dnes opět zvolili primátorem Jiřího Svobodu. Město bude řídit koalice ANO, HOPB, Společně pro...

Tábor povede Štěpán Pavlík. Křehkou koalici poskládá hnutí Tábor...

neděle, 28. října 2018, 17:05

Druhé největší město v Jihočeském kraji má sestavenou koalici. Po sobotním jednání se na koaliční smlouvě dohodli zástupci hnutí...

Soud zjistil závažné pochybení volební komise. V obci na Písecku...

čtvrtek, 25. října 2018, 08:39

V Dobevi na Písecku řeší závažný problém spojený s nedávnými volbami do obecního zastupitelstva. Podle Krajského soudu v Českých...

Koaliční smlouva je podepsaná. Řešit se bude doprava, Slavie i...

středa, 24. října 2018, 14:58

Zástupci ANO, HOPB, Společně pro Budějovice a Čistých Budějovic se STAN dnes dopoledne podepsali koaliční smlouvu. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Může hlína v jídle léčit obezitu? Prý zbavuje tuků

Dát si při večeři jako přílohu určitý druh hlíny možná pomáhá při prevenci obezity. Hlína z organismu vyplavuje tuk, tvrdí nová studie, o níž informoval britský server Mail Online.

ŘSD o víkendu vyrazilo na kontrolu. Na problematickém úseku nebyl žádný dělník

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. Podle ŘSD se situace na místě nijak nezměnila. Novinářům to dnes řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani dnes nikdo na opravě vysypaných kavaren nepracoval.

Budou Vánoce na sněhu? V příštím týdnu se oteplí, zima přijde až na Silvestra

O vánočních svátcích budou v Česku podle meteorologů venkovní teploty pravděpodobně nad nulou, až na Silvestra se ochladí. Sněhu se Češi asi o svátcích nedočkají. Příští víkend mají teploty vystoupat až na pět stupňů.