Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jindřichův Hradec letos nestihne schválit rozpočet na příští rok. Proces zpozdily volby i koaliční jednání

 
neděle, 18. listopadu 2018, 13:31

Jindřichův Hradec nestihne letos schválit městský rozpočet na příští rok. Zastupitelé tento dokument budou projednávat na svém zasedání 30. ledna. Proces zpozdily volby i následné vyjednávání o koalici ve městě, která vznikla až na začátku listopadu. Novinářům to řekla Karolína Bartošková z odboru kanceláře starosty města.

"Rada města projedná návrh rozpočtu poprvé 21. listopadu, poté bude zaslán zastupitelům města," uvedla Bartošková. Jednání zastupitelstva 10. prosince se bude rozpočtem zabývat, jeho schvalování se ale neplánuje. "Nevidím v tom žádný problém. Jedná se jen o jeden měsíc a vše bude připravené," řekl jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD).

Jindřichův Hradec tak začne rok 2019 s rozpočtovým provizoriem. Podle něj bude hospodařit první měsíc. Nejedná se však o nic výjimečného, protože město v minulosti několikrát schvalovalo rozpočet až v únoru daného roku. Pravidla rozpočtového provizoria jsou taková, že na každý měsíc musí město hospodařit s jednou dvanáctinou rozpočtu minulého roku. Jindřichův Hradec si pro letošek schválil rozpočet s příjmy 512 milionů korun a výdaji 570 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto město Jindřichův Hradec
 


 

Kam dál?

Primátorem Budějc byl zvolen Jiří Svoboda. Město bude mít šest...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 17:26

Zastupitelé Českých Budějovic dnes opět zvolili primátorem Jiřího Svobodu. Město bude řídit koalice ANO, HOPB, Společně pro...

Soud rozhoduje, zda platí volby ve Strakonicích

středa, 14. listopadu 2018, 19:59

Krajský soud v Českých Budějovicích dnes projednával žalobu, kterou kvůli komunálním volbám ve Strakonicích podal Karel Jánský,...

Reportéři Seznamu našli Babiše juniora ve Švýcarsku. Drželi mě na...

úterý, 13. listopadu 2018, 09:27

Syn premiéra Andrej Babiš mladší tvrdí, že ho spolupracovníci jeho otce drželi kvůli kauze Čapí hnízdo na Krymu. Řekl to serveru...

Zimola změní svůj pracovní závazek na VŠTE. Bude uvolněným...

pondělí, 12. listopadu 2018, 09:52

Jiří Zimola, který nedávno rezignoval na funkci statutárního místopředsedy ČSSD, změní svůj pracovní závazek na českobudějovické...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 6 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.