Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jindřichův Hradec letos nestihne schválit rozpočet na příští rok. Proces zpozdily volby i koaliční jednání

 
neděle, 18. listopadu 2018, 13:31

Jindřichův Hradec nestihne letos schválit městský rozpočet na příští rok. Zastupitelé tento dokument budou projednávat na svém zasedání 30. ledna. Proces zpozdily volby i následné vyjednávání o koalici ve městě, která vznikla až na začátku listopadu. Novinářům to řekla Karolína Bartošková z odboru kanceláře starosty města.

"Rada města projedná návrh rozpočtu poprvé 21. listopadu, poté bude zaslán zastupitelům města," uvedla Bartošková. Jednání zastupitelstva 10. prosince se bude rozpočtem zabývat, jeho schvalování se ale neplánuje. "Nevidím v tom žádný problém. Jedná se jen o jeden měsíc a vše bude připravené," řekl jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD).

Jindřichův Hradec tak začne rok 2019 s rozpočtovým provizoriem. Podle něj bude hospodařit první měsíc. Nejedná se však o nic výjimečného, protože město v minulosti několikrát schvalovalo rozpočet až v únoru daného roku. Pravidla rozpočtového provizoria jsou taková, že na každý měsíc musí město hospodařit s jednou dvanáctinou rozpočtu minulého roku. Jindřichův Hradec si pro letošek schválil rozpočet s příjmy 512 milionů korun a výdaji 570 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto město Jindřichův Hradec
 


 

Kam dál?

Primátorem Budějc byl zvolen Jiří Svoboda. Město bude mít šest...

čtvrtek, 15. listopadu 2018, 17:26

Zastupitelé Českých Budějovic dnes opět zvolili primátorem Jiřího Svobodu. Město bude řídit koalice ANO, HOPB, Společně pro...

Tábor povede Štěpán Pavlík. Křehkou koalici poskládá hnutí Tábor...

neděle, 28. října 2018, 17:05

Druhé největší město v Jihočeském kraji má sestavenou koalici. Po sobotním jednání se na koaliční smlouvě dohodli zástupci hnutí...

Soud zjistil závažné pochybení volební komise. V obci na Písecku...

čtvrtek, 25. října 2018, 08:39

V Dobevi na Písecku řeší závažný problém spojený s nedávnými volbami do obecního zastupitelstva. Podle Krajského soudu v Českých...

Koaliční smlouva je podepsaná. Řešit se bude doprava, Slavie i...

středa, 24. října 2018, 14:58

Zástupci ANO, HOPB, Společně pro Budějovice a Čistých Budějovic se STAN dnes dopoledne podepsali koaliční smlouvu. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.