Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zimola změní svůj pracovní závazek na VŠTE. Bude uvolněným místostarostou v Nové Bystřici

 
pondělí, 12. listopadu 2018, 09:52

Jiří Zimola, který nedávno rezignoval na funkci statutárního místopředsedy ČSSD, změní svůj pracovní závazek na českobudějovické Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE), kde působí jako vedoucí oddělení vnějších vztahů. Zimola se totiž stal uvolněným místostarostou v Nové Bystřici na Jindřichohradecku.

ČTĚTE TAKÉ: Zimola rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD 

Pravděpodobně od 1. ledna bude Zimola na VŠTE pokračovat v jiném režimu. Informaci potvrdil rektor školy Marek Vochozka. „Hovořili jsme spolu o modifikaci dosavadní spolupráce. Zatím však nejsme na její přesné definici domluveni. Předpokládám, že ke změně dojde od 1. ledna,“ uvedl Vochozka.

Týdeník Respekt napsal s odvoláním na proděkana VŠTE Vojtěcha Stehela, že Zimola odchází z funkce vedoucího oddělení a že si jako šéf oddělení vydělal 70 tisíc korun měsíčně. Zimolovo vyjádření ČTK zjišťuje.

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Zimola nastoupí od nového akademického roku na VŠTE 

Zimola se v říjnových volbách opět stal zastupitelem v Nové Bystřici, kde v minulosti působil jako starosta. Jeho ČSSD tam získala 50,11 procent hlasů, což jí zajistilo osm z 15 zastupitelů. Ve vedení města sociální demokraté spolupracují se STAN, kteří získali pět mandátů. Na ustavujícím zasedání pak zastupitelé zvolili jako starostu Vladimíra Bláhu (ČSSD) a následně jeho zástupce Jiřího Zimolu.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc. Organizátoři adventu přichystali...

pondělí, 12. listopadu 2018, 06:49

V obchodech už několik dní visí vánoční dekorace, a co nevidět se do adventní podoby promění i budějcké náměstí. Přípravy na trhy...

VIDEO: V hlavní roli budějcké náměstí. Reklama na Fererro Rocher je...

sobota, 10. listopadu 2018, 13:08

V polovině září zasypal budějcké náměstí sníh a minimálně polovina města žila natáčením reklamy na oblíbené čokoládové bonbony...

Jihočeské divadlo uvede nové hry, chystá i průvod Budějcemi

sobota, 10. listopadu 2018, 08:43

Hned dvojnásobně oslaví Jihočeské divadlo 17. listopad. Na třetí listopadovou sobotu totiž letos kromě Dne boje za svobodu a...

SOUTĚŽ: Hlasujte pro drbňátka za měsíc říjen

pátek, 9. listopadu 2018, 12:32

Hlasování o drbňátko měsíce září je u konce. Nejvíce hlasů od vás dostala Adéla Valentová, která se tak stala vítězem!...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.