Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce spějí k vytvoření koalice. Primátorem bude Jiří Svoboda

 
neděle, 21. října 2018, 22:01

Hnutí ANO, Občané pro Budějovice, Lidovci s TOP 09 a Starostové s Čistými Budějovicemi. Tak bude vypadat příští koalice v Českých Budějovicích. Dnes večer se tak domluvili současný primátor ANO Jiří Svoboda a lídr HOPB Juraj Thoma.

Na konci týdne se začala rýsovat konečná podoba nové vlády v Českých Budějovicích. V neděli večer lídr hnutí Občané pro Budějovice Juraj Thoma potvrdil, že se po společné schůzce s ostatními lídry dohodli na základních programových prioritách a možném složení rady města. 

„Ještě to ale není konečný výsledek. Vše musíme projednat  uvnitř jednotlivých stran a připravit další podklady pro navazující kroky,“ řekl Thoma.

Hnutí ANO od začátku jednání preferovalo vznik tříčlenné koalice z vítězů voleb, tedy ANO, HOPB a ODS. Ve čtvrtek ale Občané pro Budějovice tento návrh odmítli a přišli s verzí bez ODS.

Ještě před nedělním jednáním se ale Jiří Svoboda netajil obavou z nezkušenosti některých uskupení, která by v navrhované koalici měla být. „Samozřejmě obavy z politicky nezkušených nových stran mám, ale když se podíváme na ty možnosti, tak opravdu nejde nic moc vymyslet. Stejně jako Čisté Budějovice jsou nezkušení i Piráti a s KSČM nikdo do koalice jít nechce,“ uvedl Svoboda.

Jiří Svoboda bude primátorem

Pozici českobudějovického primátora by měla zůstat Jiřímu Svobodovi z hnutí ANO. Juraj Thoma, lídr hnutí Občané pro Budějovice, by se měl stát prvním náměstkem primátora. Ze 45 zastupitelů tak bude mít předjednaná koalice většinu v počtu 27 mandátů.

 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Tříčlenná koalice pravděpodobně neklapne. Jasněji bude po pátečním...

čtvrtek, 18. října 2018, 20:45

K tříčlenné koalici ANO, hnutí Občané pro Budějovice a ODS pravděpodobně nedojde. Dnes odpoledne zástupci HOPB při jednání s ANO...

Okamura a Rozner nebudou za výroky o táboře v Letech stíháni

středa, 17. října 2018, 08:02

Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku nejsou...

Jsem Budějčák a stěhovat se nehodlám. O dění v kraji se rozhodně...

úterý, 16. října 2018, 11:11

Ladislav Faktor je známý český hudebník, podnikatel, právník a nově také senátor za Českobudějovicko a Třeboňsko. Po sobotních...

Aktualizováno 13. října 2018, 15:00

Druhé kolo senátních voleb vede Ladislav Faktor

sobota, 13. října 2018, 14:00

Úderem 14 hodiny se zavřely volební místnosti a lidé očekávají, kdo se stane novým senátorem pro volební obvod číslo 14. V druhém...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.