Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tříčlenná koalice pravděpodobně neklapne. Jasněji bude po pátečním jednání členů ANO

 
čtvrtek, 18. října 2018, 20:45

K tříčlenné koalici ANO, hnutí Občané pro Budějovice a ODS pravděpodobně nedojde. Dnes odpoledne zástupci HOPB při jednání s ANO naznačili, že navrhovaná verze není tou, na kterou by chtěli přistoupit. Podle nich existují lepší varianty.

„Dnes jsme znovu jednali s hnutím Občané pro Budějovice. Srovnávali jsme naše programové body, jediný rozpor je tam stále v dopravě na náměstí. Bavili jsme se o námi navrhovaném modelu koalice, tedy tříčlenná koalice s ANO, hnutím Občané pro Budějovice a ODS. Nicméně HOPB tuto variantu dnes odmítlo,“ popsal Jiří Svoboda s tím, že zítra ráno projednají s kolegy další kroky.

Informace potvrdil i lídr hnutí Občané pro Budějovice Juraj Thoma. „My jsme už od začátku říkali, že varianta tříčlenné koalice není úplně ta, kterou bychom preferovali. Existuje hned několik možností, stačí teď jen počítat,“ popsal Thoma. O konkrétní variantě ale mluvit nechtěl. „S Jiřím Svobodou jsme se dohodli, že o konkrétních návrzích ještě mluvit nebudeme,“ vysvětlil.

ČTĚTE TAKÉ: ANO chce jednat o koalici s hnutím Občané pro Budějovice a s ODS 

Sdílnější byl ale dnes odpoledne lídr ODS Martin Kuba, který kromě možné koalice popsal také postup, jakým se teď jednání budou ubírat. „Ten základ je poměrně pestrý a je složený z pěti politických subjektů. Čtyři uskupení, která kandidovala vždy ve spojení, tedy TOP09 s KDU a Starostové a Čisté Budějovice, dnes už víceméně všude prezentují společný postup s Hnutím občané pro Budějovice,“ uvedl Kuba.

Jeho verzi ale Thoma nepotvrdil. Jasněji tedy bude až po zítřejším jednání ANO.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Redakce
 


 

Kam dál?

Okamura a Rozner nebudou za výroky o táboře v Letech stíháni

středa, 17. října 2018, 08:02

Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku nejsou...

Jsem Budějčák a stěhovat se nehodlám. O dění v kraji se rozhodně...

úterý, 16. října 2018, 11:11

Ladislav Faktor je známý český hudebník, podnikatel, právník a nově také senátor za Českobudějovicko a Třeboňsko. Po sobotních...

Aktualizováno 13. října 2018, 15:00

Druhé kolo senátních voleb vede Ladislav Faktor

sobota, 13. října 2018, 14:00

Úderem 14 hodiny se zavřely volební místnosti a lidé očekávají, kdo se stane novým senátorem pro volební obvod číslo 14. V druhém...

ANKETA: Do konce voleb zbývá několik hodin

sobota, 13. října 2018, 10:40

Na rozhodování o novém senátorovi pro Českobudějovicko a Třeboňsko zbývají Jihočechům necelé čtyři hodiny.Ve druhém kole voleb se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.