Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tříčlenná koalice pravděpodobně neklapne. Jasněji bude po pátečním jednání členů ANO

 
čtvrtek, 18. října 2018, 20:45

K tříčlenné koalici ANO, hnutí Občané pro Budějovice a ODS pravděpodobně nedojde. Dnes odpoledne zástupci HOPB při jednání s ANO naznačili, že navrhovaná verze není tou, na kterou by chtěli přistoupit. Podle nich existují lepší varianty.

„Dnes jsme znovu jednali s hnutím Občané pro Budějovice. Srovnávali jsme naše programové body, jediný rozpor je tam stále v dopravě na náměstí. Bavili jsme se o námi navrhovaném modelu koalice, tedy tříčlenná koalice s ANO, hnutím Občané pro Budějovice a ODS. Nicméně HOPB tuto variantu dnes odmítlo,“ popsal Jiří Svoboda s tím, že zítra ráno projednají s kolegy další kroky.

Informace potvrdil i lídr hnutí Občané pro Budějovice Juraj Thoma. „My jsme už od začátku říkali, že varianta tříčlenné koalice není úplně ta, kterou bychom preferovali. Existuje hned několik možností, stačí teď jen počítat,“ popsal Thoma. O konkrétní variantě ale mluvit nechtěl. „S Jiřím Svobodou jsme se dohodli, že o konkrétních návrzích ještě mluvit nebudeme,“ vysvětlil.

ČTĚTE TAKÉ: ANO chce jednat o koalici s hnutím Občané pro Budějovice a s ODS 

Sdílnější byl ale dnes odpoledne lídr ODS Martin Kuba, který kromě možné koalice popsal také postup, jakým se teď jednání budou ubírat. „Ten základ je poměrně pestrý a je složený z pěti politických subjektů. Čtyři uskupení, která kandidovala vždy ve spojení, tedy TOP09 s KDU a Starostové a Čisté Budějovice, dnes už víceméně všude prezentují společný postup s Hnutím občané pro Budějovice,“ uvedl Kuba.

Jeho verzi ale Thoma nepotvrdil. Jasněji tedy bude až po zítřejším jednání ANO.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Redakce
 


 

Kam dál?

Recept na zlaté manželství je tolerance, upřímnost, pokora a...

čtvrtek, 18. října 2018, 13:01

Helena Filipová potkala Bohuslava Erharta 13. února 1966 v Českých Budějovicích. Podle jejich syna Petra Erharta to byla na první...

Na radnici se diskutovalo na téma rozšíření parkovacích zón na...

středa, 17. října 2018, 18:51

Téma rozšíření parkovacích zón na Pražském předměstí přilákalo v úterý na budějckou radnici davy lidí. Mluvilo se o plánech,...

KLIPONÁLOŽ: Karel Krejčí z kapely Alike

středa, 17. října 2018, 17:01

Vítáme vás u nového seriálu, v němž se věnujeme hudebním klipům. Dnešním, včerejším i těm starodávným. Respektive věnujeme…...

Do budějckého babyboxu někdo odložil holčičku. Dostala jméno Ivanka

středa, 17. října 2018, 09:06

Do budějckého babyboxu dnes v noci někdo vložil novorozenou holčičku. Dívenka je podle ředitele jihočeské záchranné služby zdravá...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Několik desítek lidí se popralo v restauraci...

  • Policie vyšetřuje napadení v jednom z barů....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale i když se snažím sebe víc, už nikdy nebudu jako dřív.

Zvíře v cirkusu je bráno jako poklad, o který se pečuje, říká veterinář

Majitelé cirkusů považují zvířata za poklad, o který se řádně starají a pečují o ně, řekl veterinář Dušan Usvald. Podle něj by ale nebylo na škodu, kdyby se podmínky pro chov zvířat v cirkusech zpřísnily. Zpřísnit by se měl například minimální stanovený prostor pro výběh zvířat, řekl Usvald, který zajišťuje veterinární péči pro zvířata z více než 20 českých cirkusů.

Končí sbírky pro Dominika, Vanesu i Lukáše, přispět můžete do konce roku

S koncem roku bude ukončena i možnost přispět na sbírky pořádané městem Česká Lípa. Ve sbírkách Cesta domů pro Dominika a Pomoc pro Vanesu a Lukáše se zatím vybralo přes půl milionu korun.