Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Senátorské křeslo bude obhajovat Jiří Šesták a usilovat o něj bude také Richard Schötz

 
pátek, 29. června 2018, 16:16

Obhajobu postu senátora potvrdil Jiří Šesták. Jeho kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky v obvodu, který zahrnuje část Českobudějovicka, včetně krajského města, a část Třeboňska, podpoří několik politických stran. Jiří Šesták, který je i současným senátorem, bude jako nezávislý kandidát nominován hnutím Starostové a nezávislí. O post senátora se bude ucházet i Richard Schötz, kterého do boje vysílá KSČM. Oba to oznámili na začátku posledního červnového týdne.

Jiří Šesták potvrdil obhajobu postu senátora v pondělí 25. června ve Žluté ponorce v Českých Budějovicích. „V současné době mám asi 1100 podpisů. Když se rozhodoval, jestli budu obhajovat, tak se nejprve chtěl zeptat lidí a začal sbírat podpisy pro svou podporu s tím, že pro podání nezávislé kandidátky je to dostačující. Potvrdilo mi to i přízeň občanů," řekl Jiří Šesták při oznámení své kandidatury s tím, že zpětnou vazbu tak právě dostal. Šesták považuje za nedůležitější, aby spojoval lidi různých proudů v konkrétních tématech.

„A myslím si, že se mi to daří," podotkl kandidát. „Proto jsem oslovil další strany vedle Starostů a nezávislých. Strany, které ctí podobné názory na společnost a význam svobody a demokracie a závazky a příslušnost České republiky k Evropské unii a k NATO. Jsou to hnutí Občané pro Budějovice, TOP 09, KDU-ČSL, uskupení Senátor 21 a stranu Zelených," uvedl Jiří Šesták, který se v Senátu dál hodlá věnovat nejen kulturním záležitostem, ale i otázkám dětských domovů či hospicové péče. Na Českobudějovicku bude dál podporovat například lišovský obchvat a snahu o vybudování základní školy ve Srubci.

Ve stejný den, také v pondělí 25. června, oznámil v českobudějovickém Press klubu v Hotelu Malý pivovar kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky zkušební technik ve vývoji a kovorytec, dvaapadesátiletý Richard Schötz. Toho do boje o senátorské křeslo vysílá KSČM, jejíž je i členem. „Není mi jedno, co se děje s mým rodným městem a jeho okolím. A chci něco změnit, hodlám hájit zájmy našeho regionu na celorepublikové úrovni, chci věci ovlivňovat a směrovat tak, aby byly co nejlepší a nejpřínosnější pro lidi, kterou bych měl jako senátor na starost, to je část Českobudějovicka, včetně krajského města, a část Třeboňska," uvedl Richard Schötz, který figuruje na čtvrtém místě kandidátky strany do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích.

 


 

Kam dál?

ANKETA: Hnutí Občané pro Budějovice navrhuje rozdělit jihočeskou...

středa, 27. června 2018, 06:34

Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) navrhuje, aby se České Budějovice rozdělily na městské obvody s vlastní samosprávou. Předloha...

Laciný způsob, jak získat pozornost, komentuje zrušení členství v ODS...

úterý, 26. června 2018, 12:20

Laciný způsob, jak získat pozornost a teatrální gesto. Tak hodnotí ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch zrušení členství v...

ODS povede do komunálních voleb Kuba, Občany pro Budějovice Thoma a...

pondělí, 25. června 2018, 19:37

Kandidátky pro podzimní komunální volby představily dnes, v pondělí 25. června, některé českobudějovické strany a hnutí. ODS...

Sedm zásad populistů. Referendum se hodí jen někdy, výsledek voleb...

čtvrtek, 21. června 2018, 08:02

Populismus není jen nálepka. Dá se definovat a má svoje pevné znaky. Základní mantra populistů o tom, že „jen oni reprezentují...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.