Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Senátorské křeslo bude obhajovat Jiří Šesták a usilovat o něj bude také Richard Schötz

 
pátek, 29. června 2018, 16:16

Obhajobu postu senátora potvrdil Jiří Šesták. Jeho kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky v obvodu, který zahrnuje část Českobudějovicka, včetně krajského města, a část Třeboňska, podpoří několik politických stran. Jiří Šesták, který je i současným senátorem, bude jako nezávislý kandidát nominován hnutím Starostové a nezávislí. O post senátora se bude ucházet i Richard Schötz, kterého do boje vysílá KSČM. Oba to oznámili na začátku posledního červnového týdne.

Jiří Šesták potvrdil obhajobu postu senátora v pondělí 25. června ve Žluté ponorce v Českých Budějovicích. „V současné době mám asi 1100 podpisů. Když se rozhodoval, jestli budu obhajovat, tak se nejprve chtěl zeptat lidí a začal sbírat podpisy pro svou podporu s tím, že pro podání nezávislé kandidátky je to dostačující. Potvrdilo mi to i přízeň občanů," řekl Jiří Šesták při oznámení své kandidatury s tím, že zpětnou vazbu tak právě dostal. Šesták považuje za nedůležitější, aby spojoval lidi různých proudů v konkrétních tématech.

„A myslím si, že se mi to daří," podotkl kandidát. „Proto jsem oslovil další strany vedle Starostů a nezávislých. Strany, které ctí podobné názory na společnost a význam svobody a demokracie a závazky a příslušnost České republiky k Evropské unii a k NATO. Jsou to hnutí Občané pro Budějovice, TOP 09, KDU-ČSL, uskupení Senátor 21 a stranu Zelených," uvedl Jiří Šesták, který se v Senátu dál hodlá věnovat nejen kulturním záležitostem, ale i otázkám dětských domovů či hospicové péče. Na Českobudějovicku bude dál podporovat například lišovský obchvat a snahu o vybudování základní školy ve Srubci.

Ve stejný den, také v pondělí 25. června, oznámil v českobudějovickém Press klubu v Hotelu Malý pivovar kandidaturu do Senátu Parlamentu České republiky zkušební technik ve vývoji a kovorytec, dvaapadesátiletý Richard Schötz. Toho do boje o senátorské křeslo vysílá KSČM, jejíž je i členem. „Není mi jedno, co se děje s mým rodným městem a jeho okolím. A chci něco změnit, hodlám hájit zájmy našeho regionu na celorepublikové úrovni, chci věci ovlivňovat a směrovat tak, aby byly co nejlepší a nejpřínosnější pro lidi, kterou bych měl jako senátor na starost, to je část Českobudějovicka, včetně krajského města, a část Třeboňska," uvedl Richard Schötz, který figuruje na čtvrtém místě kandidátky strany do podzimních komunálních voleb v Českých Budějovicích.

 


 

Kam dál?

ANKETA: Hnutí Občané pro Budějovice navrhuje rozdělit jihočeskou...

středa, 27. června 2018, 06:34

Hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) navrhuje, aby se České Budějovice rozdělily na městské obvody s vlastní samosprávou. Předloha...

Laciný způsob, jak získat pozornost, komentuje zrušení členství v ODS...

úterý, 26. června 2018, 12:20

Laciný způsob, jak získat pozornost a teatrální gesto. Tak hodnotí ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch zrušení členství v...

ODS povede do komunálních voleb Kuba, Občany pro Budějovice Thoma a...

pondělí, 25. června 2018, 19:37

Kandidátky pro podzimní komunální volby představily dnes, v pondělí 25. června, některé českobudějovické strany a hnutí. ODS...

Sedm zásad populistů. Referendum se hodí jen někdy, výsledek voleb...

čtvrtek, 21. června 2018, 08:02

Populismus není jen nálepka. Dá se definovat a má svoje pevné znaky. Základní mantra populistů o tom, že „jen oni reprezentují...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.