Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nejmladší Babišův ministr je z Budějc a bude šéfovat bouřlivému resortu zdravotnictví

 
čtvrtek, 7. prosince 2017, 19:41

Novým šéfem resortu zdravotnictví by se měl stát mladý Jihočech Adam Vojtěch. Jedenatřicetiletý rodák z Českých Budějovic, který měl nejdříve umělecké choutky, ale nakonec zamířil do politiky, je navržený na post ministra zdravotnictví a do funkce by měl být jmenován ve středu 13. prosince, spolu s dalšími kandidáty do ostatních ministerských křesel.

Adam Vojtěch ze Včelné u Českých Budějovic je známý především jako zpěvák a hudební skladatel, vystudoval klavír a herectví. Koncertoval v dětských pěveckých sborech a vystupoval v dětských muzikálech, natočil a vydal vlastní album. V roce 2005 se účastnil také soutěže SuperStar, kde dostal přezdívku Ken. Účinkoval s orchestrem Metroklub Big Band a spolu se svým kamarádem a hercem Jiřím Mádlem založil pořad Totalpařbashow aneb show k stání. V současné době, pokud čas dovolí, hostuje jako zpěvák v českobudějovických tanečních orchestrech Valda Band a Fordance Orchestra.

Původně to proto vypadalo, že se Adam Vojtěch proslaví spíš v showbyznysu než v politice. Jenomže jeho kariéra nabrala úplně jiný směr.

Rodák z Českých Budějovic se po maturitě dostal na práva a mediální studia Karlovy univerzity. Od ukončení vysoké školy prakticky pracoval pro Andreje Babiše. Nejdříve na právním oddělení mediální skupiny Mafra, poté na ministerstvu financí. Jako Babišův tajemník se věnoval hlavně zdravotnictví. A teď bude Vojtěch tomuto resortu zřejmě šéfovat. Jeho jméno už potvrdil i samotný Andrej Babiš, kterého ve středu prezident Zeman jmenoval předsedou vlády.

Jaké budou první kroky nového šéfa jednoho z nejbouřlivějších resortů, na co zacílí svou pozornost , jaké chystá změny a jakým směrem se české zdravotnictví pod jeho vedením bude dál ubírat? To nám ale mladý poslanec neřekl, ačkoliv to původně slíbil.

„Dohodli jsme se s kolegy, že do doby našeho případného jmenování se nebudeme k ničemu vyjadřovat. Nechci být ten, kdo tuto dohodu poruší," tvrdil a vysvětloval Adam Vojtěch, proč na otázky týkající se jeho priorit, plánů a záměrů coby šéfa českého zdravotnictví neodpověděl. „Jakmile budu opravdu jmenovaný, na vše vám odpovím," dodal a slíbil Adam Vojtěch. Do funkce ministra zdravotnictví by měl být mladý Jihočech jmenován ve středu 13. prosince, spolu s dalšími kandidáty do ostatních ministerských křesel.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Facebook Adam Vojtěch

Kam dál?

Čeští politici chtějí referenda, jak je to ale v tom Švýcarsku?

úterý, 5. prosince 2017, 19:47

Čeští politici se zhlédli v možnosti vypisovat referenda. Jak už to ale bývá, málokdo z nich má přehled o tom, co vlastně chce....

Muži jsou v politice ráznější, možná přímější, tvrdí jihočeská...

pondělí, 4. prosince 2017, 10:10

Sedm měsíců a sedm dnů stojí v čele Jihočeského kraje Ivana Stráská. Ta usedla do hejtmanského křesla letos 27. dubna po rozpadu...

Jak dlouho po volbách dostane obvykle vláda důvěru?

pondělí, 4. prosince 2017, 07:01

Doba „bezvládí“, kdy do jmenování nové vlády funguje po volbách stará vláda v demisi, se v České republice obvykle měří...

ANKETA: Do prezidentských voleb půjde devět kandidátů. Potvrdilo to...

pátek, 24. listopadu 2017, 11:20

Ministerstvo vnitra připustilo k prezidentským volbám všech devět kandidátů, jejichž úspěšná registrace se očekávala. Odmítnuto...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

  • Pět jihočeských hokejistů pojede...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...