Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Politická reklama na Drbně a každoroční dilema. Proč je potřeba?

 
úterý, 10. října 2017, 12:21

A je to zase tady. S blížícími se volbami je naše redakce dennodenně atakována dotazy politických agentů, co bychom mohli pro to, aby se jejich lídr objevil na stránkách Budějcké Drbny, udělat. A každoročně v Drbně řešíme stejné dilema – máme dát reklamní prostor i politikům a čelit nenávistným komentářům čtenářů, nebo stát bokem všeho toho dění. Řeknu vám, není to jednoduché.

Pokaždé jsme se rozhodli, že prostor dáme všem politickým stranám, které budou mít o reklamu na Drbně zájem, a stejně tak tomu bude i tento rok. Nerozlišujeme, jestli je strana pravicová, nebo levicová, v obsahové stránce kampaně vždy ctíme novinářské zásady – vyhýbáme se xenofobním výrokům, kontroverzním názorům a podobně. 

Důvod, proč politickou kampaň zobrazujeme, je prostý – jsme komerční médium, které žije z placené reklamy. Když na to půjdeme selským rozumem, za týden zobrazování obličeje konkrétního politika dostane čtenář desítky článků o tom, co se v Českých Budějovicích a okolí děje. Podotýkám, že ten obsah dostane čtenář zadarmo. Ten konkrétní politikův obličej totiž zajistí to, aby redaktor, který dennodenně tvoří obsah na zpravodajském portále, neumřel hlady.

Je už pak na čtenáři, jak s takovou politickou kampaní naloží. Obecně se to dá dle reakcí rozdělit na tři skupiny lidí. Jsou čtenáři a fanoušci (a je jich velká většina), kteří pochopí, že komerční médium žije z reklamy, podstatu přítomnosti reklamy na politiku chápou a svobodně se rozhodnou ji ignorovat. Ve druhé skupině lidí jsou čtenáři, které obsah kampaně opravdu zajímá. Přečtou si rozhovor s lídrem, zjistí, jaký je volební program strany a podobně. Poslední skupinou lidí jsou většinou oni siláci na sociálních sítích, kteří nejdou pro ostrá slova na adresu redakce daleko. Ale klidně si zanadávejte, pokud se vám uleví. My to už nějak ustojíme.

Takže, stojí obličej politika pár dní na Budějcké Drbně za desítky užitečných informací z našeho okolí? My máme jasno, co vy?

Napsal(a) Jakub Wittka

Kam dál?

Hochficht postaví novou lanovku za téměř tři sta milionů korun. Lipno...

úterý, 10. října 2017, 11:15

Skiareál Hochficht na česko-rakouských hranicích postaví do začátku lyžařské sezony novou desetimístnou kabinkovou lanovku za...

FOTO: Náměstí a Stromovku v Budějcích rozsvítili noční běžci....

úterý, 10. října 2017, 06:49

Celkem šestnáct set běžců a běžkyň se postavilo v sobotu 7. října na start všech závodů v rámci NN Night run v Českých...

Jednoho z uprchlých vlků viděli lidé na Šumavě

pondělí, 9. října 2017, 16:22

Jeden ze šesti vlků, kteří v pátek 6. října uprchli z výběhu v bavorském Ludwigsthalu, který je pětadvacet kilometrů od Kvildy na...

Stromy a vegetace nejednou bývají nepřímou příčinou závažných nehod

pondělí, 9. října 2017, 11:22

Stromy a vegetace často bývají nepřímou příčinou nehod. Loni si 2697 srážek se stromy vyžádalo 75 lidských životů, 218 těžce a...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Smrt muže a ženy v Budějcích byla asi vražda...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...