Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volby do zastupitelstva kraje budou v říjnu. Budějovice volit do Senátu nebudou

 
neděle, 5. června 2016, 10:37

Prezident České republiky Miloš Zeman rozhodl, že volby do Senátu Parlamentu České republiky budou 7. a 8. října.

Ve volebním obvodu České Budějovice se uskuteční pouze volby do zastupitelstva Jihočeského kraje. Občané mohou hlasy odevzdat ve svém volebním okrsku, případně si mohou požádat o vydání voličského průkazu,“ uvedla mluvčí českobudějovické radnice Jitka Welzlová.

Pokud volič nebude moci volit ve volebním okrsku, v jehož stálém seznamu je zapsán, vydá obecní úřad na jeho žádost voličský průkaz. „Ten se vydává pouze občanům zapsaným ve stálém seznamu v územním obvodu kraje. Žádost o vydání tohoto průkazu je možné podat osobně u příslušného obecního úřadu, nejpozději do 5. října 2016 nebo písemným podáním doručeným nejpozději do 30. září 2016. Písemné podání musí být v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče, nebo v elektronické podobě podepsané elektronickým podpisem voliče či v elektronické podobě zaslané prostřednictvím datové schránky,“ říká vedoucí správního odboru Jan Kostík.

Kontaktní místo pro podání žádostí voličů s trvalým bydlištěm na území Českých Budějovic je magistrát, náměstí Přemysla Otakara č. 1/1, oddělení evidence obyvatel a OP (ohlašovna pobytu), tel. č. 386 802 108-109 a 386 802 111-113, a to každý pracovní den. V případě podání žádosti osobně, bude průkaz voliči vydán na počkání.

Telefonní čísla, na kterých získají občané bližší informace, jsou 386 805 020 a 386 805 021,“ dodala Welzlová.

Štítky volby

 


 

Kam dál?

Zeman: Byla by škoda, kdyby jindřichohradecká úzkokolejka skončila

pátek, 3. června 2016, 20:22

Prezident Miloš Zeman v pátek odpoledne ukončil třídenní návštěvu Jihočeského kraje, kam zavítal přesně po roce. Na závěr při své...

Zeman by na ochranu hranic při náporu migrantů použil i hasiče

pátek, 3. června 2016, 16:59

Prezident Miloš Zeman by v případě zvýšeného náporu migrantů nasadil na ochranu českých hranic i hasiče. Měli by pomáhat v...

Úroveň vysokých škol podle prezidenta Zemana klesá

čtvrtek, 2. června 2016, 14:35

Úroveň vysokého školství podle prezidenta Miloše Zemana klesá. Prosazuje proto reformu systému, v níž by se stalo hlavním...

Na závěr prvního dne prezidentské návštěvy zavítal Zeman k budějckým...

středa, 1. června 2016, 20:51

Prezident Miloš Zeman byl vůbec prvním prezidentem, který se za 150 let existence budějcké hasičské stanice zastavil v jejím...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: "Čističi" Facebooku se musejí dívat na zabíjení zvířat i dětí

Nekonečný přísun videí zobrazujících násilí na lidech i na zvířatech, katastrofální pracovní podmínky i trvalý tlak ze strany nadřízených. S tím vším se podle reportáže webu The Verge potýkají pracovníci amerických center pro odstraňování zakázaného obsahu z facebooku. Náplň práce se zjevně podepisuje na psychice "moderátorů", u kterých se objevují deprese nebo post-traumatická stresová porucha (PTSD).

Čaputová chce na Slovensku korespondenční volbu prezidenta

Slovensko by ještě letos mohlo schválit zavedení korespondenční volby prezidenta pro Slováky žijící v zahraničí. Dnes to při návštěvě Prahy řekla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Slováci nyní mohou korespondenčně hlasovat v parlamentních volbách, hlavu státu dosud mohli vybírat pouze ve volebních místnostech na Slovensku nebo na zastupitelských úřadech.

Češi nevěří institucím, EU není výjimkou

Češi mají obecně malou důvěru v instituce – ať už se jedná o ty národní nebo o Evropskou unii. Plyne to z exkluzivního průzkumu agentury Median pro projekt Moje Evropa.