Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté během Velikonoc rozhodně nezaháleli

 
středa, 27. dubna 2011, 16:23

Během uplynulého velikonočního víkendu, který byl díky volnému pondělí prodloužen o jeden den, uskutečnila jihočeská policie kromě dopravně bezpečnostního opatření s názvem „Velikonoce“ také akci na úseku požívání alkoholických nápojů nezletilými a mladistvými osobami.

Do obou akcí se zapojilo několik stovek policistů všech územních odborů v rámci celého Jihočeského kraje. Dopravně bezpečnostní opatření zajišťovali kromě policistů z obvodních oddělení také policisté z dopravních inspektorátů.

V Jihočeském kraji se stalo celkem devětadvacet dopravních nehod, při kterých byl jeden člověk usmrcen, osm lidí bylo zraněno těžce a čtrnáct lehce. Nejvíce nehod se stalo na Jindřichohradecku. Škoda na poškozených automobilech přesáhla jeden milion korun.  Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy, nedání přednosti v jízdě a nepřiměřená rychlost. V šesti případech zjistili policisté, že viník nehody řídil pod vlivem alkoholu.

Co se týče kontrol nalévání alkoholu mladistvým, provedli policisté v rámci kraje téměř sto bezpečnostních opatření, v rámci kterých zkontrolovali bezmála 500 provozoven a v nich okolo 800 osob, u kterých prováděli měření na přítomnost alkoholu v dechu. U patnácti z nich zjistili, že požili alkohol, ačkoliv jim ještě nebylo 18 let. Všechny tyto skutky policisté kvalifikovali jako přestupky, přičemž největší počet byl na Českobudějovicku, celkem osm. Nejvyšší naměřená hodnota alkoholu v dechu byla zjištěna na Jindřichohradecku. Mladistvý nadýchal 1,97 promile. Při této akci policisté spolupracovali s městskou policií a s orgány sociálně právní ochrany dětí.

Těsně před víkendem proběhla také krajská dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojila téměř stovka policistů. Zkontrolovali 836 vozidel a zjistili více než 240 přestupků. Řidiči nejčastěji porušovali povolenou rychlost, rychleji jelo více než 100 řidičů. Ve 22 případech nepoužili řidiči během jízdy bezpečnostní pásy. U více než 30 vozidel zjistili policisté nevyhovující technický stav. Dva řidiči požili před jízdou alkohol.

zdroj: PČK JČK

 


 

Kam dál?

Velikonoční akce na Českobudějovicku

úterý, 26. dubna 2011, 16:30

Před prodlouženým velikonočním víkendem byly avizovány jak kontroly zaměřené na požívání alkoholu mládeží, tak i dopravně...

V Českých Budějovicích se našla letecká puma z války

úterý, 26. dubna 2011, 10:45

Na lince 158 přijal včera, krátce po páté hodině odpolední, operační důstojník oznámení o nálezu munice. Munici nalezl 29letý muž...

Zahraj Kabáty, nebo budu střílet!

pondělí, 25. dubna 2011, 19:19

DJ diskotéky Lucerna zažil nebezpečné sobotní ráno. Pětatřicetiletý muž z Jindřichova Hradce vyžadoval kolem páté hodiny zahrání...

Policie pátrá na jihu Čech po čtrnáctileté dívce

neděle, 24. dubna 2011, 10:06

Policisté na jihu Čech pátrají v sobotu po čtrnáctileté dívce běloruské národnosti z Velešína na Českokrumlovsku. Dívka jménem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.