Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obklíčená křižovatka

 
středa, 20. dubna 2011, 13:22

Tak jsme se zas jednou snažili projet co nejrychleji Budějce. Vyrazili jsme od Nemocnice a potřebovali jsme do Vrbnýho. A protože známe dopravní situaci pod viaduktem na Rudolfovské, zvolili jsme trasu přes Havlindu a přes Mladý.

Moc jsme si ale nepomohli. Paradoxně bez problémů jsme projeli Havlindu, ačkoli je tam objížďka kvůli uzavřené Čechovce. Ovšem jakmile jsme vyjeli na Novohradskou narazili jsme na štosující se auta kvůli kuželům, které zabíraly polovinu ulice. Důvod? Obnova zebry na přechodu pro chodce.

Když už jsme se konečně dostali na odbočku do ulice Masaryka (na železniční přejezd ke hřbitovu), projeli jsme bez problémů ke křižovatce Dobrovodská, Ledenická. Tam to byl ovšem ten pravý chaos. Proužkované kužely překážely na všech 3 přechodech této křižovatky. Průjezdnost byla závislá na toleranci řidičů jedoucích po hlavní a to ještě i oni museli být ostražití a dávat si vzájemně přednost na jediné půlce vozovky, která byla k dispozici.

Prosíme tímto ty, kteří značení ulic v Budějcích mají na starosti, aby trochu přemýšleli! Takhle je dopravní situace ve městě na hraně a tímto jí ještě zhoršujete. Dříve se znační provádělo hlavně v noci, kdy je nejmenší provoz.

Proč se to nedělá dnes?

redakce Drbny

 


 

Kam dál?

Další objasněná loupež

úterý, 19. dubna 2011, 14:13

Českobudějovičtí kriminalisté objasnili další případ loupežného přepadení. K loupeži došlo uplynulou neděli, krátce po třetí...

Tajemník Zdeněk Řeřábek vs. Magistrát ČB - odročeno. Proč?

úterý, 19. dubna 2011, 13:10

Dnes mělo dojít u Krajského soudu ke konečnému verdiktu ve sporu mezi Ing. Zdeňkem Řeřábkem (tajemník města České Budějovice) a...

Tajemník Zdeněk Řeřábek versus Magistrát České Budějovice. Dnes...

úterý, 19. dubna 2011, 00:14

Dlouhodobá, ostře sledovaná kauza je právě dnes vysoce aktuální - měla by být po roce vyřešena. Záměrně vám tedy předkládáme...

Jihostroj-koncert

pondělí, 18. dubna 2011, 20:10

Ještě před vystoupením skupiny Kabát zažily Budějce koncert z úplně jiné branže. Jihostroj ve velkém stylu pod taktovkou...

 

Komentáře

Koktalka Merunkovo
Koktalka Merunkovo

jj taky jsem tudy dnes projížděla, bylo to kolem jedné a tedy ještě zdaleka ne v největší dopravní špičce, nechtěla bych tudy jet mezi čtvrtou a šestou. Asi by opravdu bylo lépe nejprve přemýšlet a pak konat....

středa, 20. dubna 2011, 15:56
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.