Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náročný závod pro profesionály policejních zásahových jednotek vyhrál tým Jihočechů

 
pondělí, 9. května 2011, 15:10

V sobotu 7. května 2011 vyhlásil před nastoupenými policejními sportovci a návštěvníky prestižního závodu zásahových jednotek policie ŠUMAMAN 2011, jihočeský policejní ředitel plk. Heřman, vítěze závodu. Závod, který měřil 46 km a závodníci jej absolvovali na horských kolech, raftu a samozřejmě také po svých, odstartoval v sobotu v půl sedmé ráno.

Všech čtrnáct týmů z celé republiky startovalo postupně po 25 minutách. První tým celou trasu zdolal za čtyři a půl hodiny. Tým, který se umístil jako poslední, měl na této náročné trati čas necelých sedm hodin. Tento údaj vypovídá velmi přesvědčivě o náročnosti závodu.

Jak tedy dopadli závodníci. Na prvním místě stanuli policisté zásahové jednotky jihočeské policie, kteří po dobu závodu vystupovali pod smyšleným názvem STS Chvojkovice Brod, snad proto, aby zmátli soupeře. Jako druhý tým se umístil s časem čtyř hodin a čtyřiceti pěti minut, tým zásahové jednotky Brno. Na třetím místě skončil tým zásahové jednotky Plzeň. Druhý tým jihočeské zásahové jednotky, se ztrátou necelých čtyř minut skončil na čtvrtém místě. Jihočeši tedy v závodu, který je v republice ojedinělý, obstáli se ctí. Tým profesionálů jihočeské zásahové jednotky dosáhl na prvním místo v letošním XIV. ročníku závodu již potřetí za sebou.


Letošní závod přivítal mimo policejní týmy i tým vojenských specialistů z brigády rychlého nasazení z Jindřichova Hradce. Muži v zeleném skončili na dvanáctém místě. Na šestém místě skončil tým s názvem Zelenáči. Na trati si však počínali velmi zdatně. Členy týmu byli studenti Jihočeské univerzity oboru zdravotnický záchranář, letos končí třetí ročník studia. Jako svoji přípravu, si nemohli vybrat vhodnější závod.

Co vše obsahuje závod Šumaman 2011 se dozvíte ZDE!

Zdroj: PČR JČK

 


 

Kam dál?

Zdeněk Řeřábek vs. Magistrát

pondělí, 9. května 2011, 13:47

Na dnešním jednání Krajský soud potvrdil rozhodnutí Okresního soudu. Vyjádření Z. Řeřábka přineseme v nejbližších dnech.

Výstaviště zaplní vše pro zahrádkáře – začíná 20. ročník Hobby

pondělí, 9. května 2011, 13:19

Budějičáky i přespolní přivítá již dvacátý ročník výstavy Hobby. Brány se otevřou 11. května a uzavřou se v neděli 15. května. A...

Po Českých Budějovicích jezdí luxusní bentley s urážlivými nápisy

pondělí, 9. května 2011, 08:36

Bentley za zhruba čtyři miliony korun s urážlivými texty směřující proti policistům jezdí po Českých Budějovicích. Informace o...

Zloděj vzal vše, co mu přišlo pod ruku

neděle, 8. května 2011, 14:31

Policisté z obvodního oddělení Čtyři Dvory šetří případ krádeže, ke které došlo v pátek 6. května. Dosud nezjištěný pachatel se...

 

Komentáře

Bezedný Frank
Bezedný Frank

Let´s go CopsBoys, let´s go!

pondělí, 9. května 2011, 15:31
 
 
Wolenby
Wolenby

Jihočeský benga nejlepší! :-D

pondělí, 9. května 2011, 15:23
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.