Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na českobudějovické radnici vznikne odbor hlavního architekta města

 
čtvrtek, 5. května 2011, 14:15

Na radnici v Českých Budějovicích vznikne od 1. července odbor hlavního architekta města. Ten by se měl podílet na jednotném architektonickém a urbanistickém konceptu Českých Budějovic, řekl ve čtvrtek novinářům primátor města Juraj Thoma (HOPB).

Odbor bude město zastupovat v územních a stavebních řízeních a bude také vydávat odborná stanoviska k připravovaným investičním záměrům. Jedním z nich je využití prostoru Mariánského náměstí, kde je zatím parkoviště. Kdysi tam stály budovy, ale byly zbourány ve druhé polovině 20. století, měla tam stát budova Jihočeského divadla.

Dalším z projektů, který město dlouhodobě řeší, je areál bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech. Tam má vzniknout obytné centrum s obchody, kulturními a zábavními objekty.

"Odbor hlavního architekta města České Budějovice zaměstná čtyři lidi, přednost mají uchazeči s architektonickým a urbanistickým vzděláním a praxí. Čtyři místa jsme zrušili na odboru vnitřních věcí, počet zaměstnanců magistrátu se tedy nezvýší," řekl Thoma.

Autor: Dobrin Stojcev

 


 

Kam dál?

Mrazy v jižních a západních Čechách poškodily hlavně švestky, třešně...

čtvrtek, 5. května 2011, 13:53

Extrémní mrazy v noci na čtvrtek posledních dní poškodily na jihu a západě Čech zejména úrodu jablek, třešní a višní. Výši škody...

Žena se třemi a půl promile alkoholu ležela v Českých Budějovicích na...

čtvrtek, 5. května 2011, 11:43

Žena se třemi a půl promile alkoholu v krvi ležela ve středu večer v Českých Budějovicích na chodníku u přímo u záchytky. Mluvčí...

Českobudějovická nemocnice odmítla příspěvek z charitativní akce

čtvrtek, 5. května 2011, 10:45

Martin France, organizátor charitativní akce, která se má uskutečnit 11. června na Martinském mlýně na Českobudějovicku, byl...

Ze zvoničky v Boršově nad Vltavou kdosi odcizil historický zvon.

čtvrtek, 5. května 2011, 10:12

Historický zvon z bronzové zvonkoviny o váze 80 kilogramů kdosi odcizil z volně přístupné zvoničky v obci Boršov nad Vltavou. Ke...

 

Komentáře

Wolenby
Wolenby

Kdo to bude? Návrhy?...

čtvrtek, 5. května 2011, 14:34
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.