Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na budějckém náměstí si zítra můžete vyzkoušet hod mobilem

 
středa, 18. května 2011, 11:49

Hod mobilem do dálky ze stoje a křesla, hod mobilem na cíl a freestyle. Tyto disciplíny si budou moci vyzkoušet účastníci Mistrovství České republiky v hodu mobilem, které pořádá za podpory města nezisková společnost ASEKOL zabývající se organizací sběru a recyklací elektroodpadu.

Akce startuje již zítra v 9 hodin na budějckém náměstí Přemysla Otakara II. a je součástí celorepublikové road-show Zahoď mobil. Vítězové jednotlivých kategorií získají zajímavé ceny. Návštěvníci zítřejší akce si budou moci mimo jiné zařádit na vozítku Segway, zasoutěžit si ve vzpírání elektrospotřebičů nebo za doprovodu odborníků z České astronomické společnosti pozorovat černé skvrny a erupce na Slunci. Programem bude provázet známá moderátorská dvojice Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský.

„Při přípravě jsme se snažili myslet i na nejmenší děti. V rámci doprovodných aktivit jsme pro ně vedle IQ Parku připravili i mnohé další naučné a zábavné atrakce. Děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, nebo budou mít za úkol roztřídit předměty na elektro, plast, papír a oblečení. Nenásilnou a zábavnou formou bychom je tak chtěli naučit, jak třídit odpad,“ říká Hana Ansorgová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Kromě zábavy můžete zítra na budějckém náměstí odevzdat i vysloužilé elektrospotřebiče. Všichni zájemci, kteří na akci přinesou starý mobil nebo jinou funkční, ale i nepoužívanou drobnou elektroniku, se automaticky zařadí do slosování o nejmodernější telefony SAMSUNG. Tečkou za celým dnem bude koncert kapely Kryštof, který vypukne v 18.30. Vstup na hodinový koncert je zdarma.

Cílem zítřejší akce je nejen najít mistra republiky v hodu mobilem, ale především zábavnou formou propagovat třídění mobilních telefonů a dalších vysloužilých elektrozařízení. Road-show navštíví během svého téměř půlročního putování po České republice celkem třináct měst. Ti nejlepší z každého města se budou moci o titul Mistra České republiky utkat příští rok na celorepublikovém finále. 


Autor: Magdalena Hladíková

 


 

Kam dál?

Muž vyhrožoval na Jindřichohradecku družce smrtí, ta nedala souhlas...

středa, 18. května 2011, 11:20

Pětadvacetiletý muž po hádce v bytě ve Slavonicích napadal svou družku a hrozil jí smrtí, žena však nedala souhlas ke stíhání....

Padělky v členských příspěvcích - případ objasněn

úterý, 17. května 2011, 12:27

Dokonce i do členských příspěvků jedné z politických stran se koncem dubna letošního roku dostali v Českých Budějovicích padělané...

Student na Jindřichohradecku našel torzo německé stíhačky z II....

pondělí, 16. května 2011, 18:07

Torzo německé stíhačky Fw-190 Focke Wolf, která se v roce 1944 zřítila u Otína na Jindřichohradecku, našel v lese student Jiří...

Na jihočeské koleje vyjedou zmodernizované vlaky

pondělí, 16. května 2011, 16:21

Na jihočeské železniční tratě vyjedou v létě čtyři renovované patrové vagony. Vozy vyjedou na žádost hejtmana Jihočeského kraje...

 

Komentáře

Bára Lišková
Bára Lišková

Já si také půjdu hodit, ale jestli je zajištěna první pomoc?????? :-)

čtvrtek, 19. května 2011, 01:58
 
 
Wolenby
Wolenby

Možná v kategorii vzpírání s el. zařízeními :-D

středa, 18. května 2011, 12:43
 
 
Hawky
Hawky

Mám funkční, ale podle elektroměru "žravej" mrazák. Můžu s ním taky přikodrcat?

středa, 18. května 2011, 12:32
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.