Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Živý betlém bude opět k vidění na Piaristickém náměstí

 
pondělí, 22. prosince 2014, 09:32

Jedna z nekrásnějších předvánočních akcí se dnes (22. prosince) od 17 hodin uskuteční na budějckém Piaristickém náměstí. Borovanští Betlémáři zde předvedou pantomimický Živý betlém.

Zajímavou akci na dnešek také připravil Dopravní podnik města České Budějovice, a to ve spolupráci s budějckou konzervatoří a studentským divadlem SUD. Na vybraných zastávkách si cestující také budou moci prohlédnout Živý betlém.

Program je následující:

► ve 14 hodin na zastávce Nádraží
► v 15 hodin na zastávce Senovážné náměstí - pošta
► v 16 hodin na zastávce Družba - IGY

Živý betlém ale můžete navštívit i na mnoha jiných místech jižních Čech. Dlouhou tradici má akce například v Horní Plané na Lipensku. Zde se herci a diváci sejdou již podvacáté! Samozřejmě opět nebudou chybět ani zvířata. Akce odstartuje 23. prosince v 18 hodin.

V Českém Krumlově se zítra představení uskuteční dokonce dvakrát. Nejdříve v 16.15 hodin a poté v 18.30 hodin. Místem konání bude II. zámecké nádvoří. O scénář se postarala Vladimíra Konvalinková, která je zároveň režisérkou.

Na Živý betlém můžete dvakrát vyrazit také do Dačic, a to dnes i zítra od 18 hodin.

 


 

Kam dál?

Adventní program ještě nabídne divadlo i koledy

neděle, 21. prosince 2014, 11:22

Kulturní program Budějovického adventu, který nabídl několik desítek akcí, se pomalu chýlí ke konci. Na co se ještě můžete těšit?...

Marathon se na velkém pódiu neztratili. Jejich bigbít bavil

pátek, 19. prosince 2014, 13:59

Vyhrát soutěž a následně vystoupit na budějckém náměstí v rámci adventního programu, to je pro dva roky starou kapelu jistě...

Jihočeské muzeum hostí výstavu tradičních řemesel

pátek, 19. prosince 2014, 13:30

Lidové tradice z našeho kraje ještě nevymizely. Přesvědčila se o tom i Budějcká Drbna, která navštívila budovu Jihočeského muzea....

Vánoční besídky nejsou jen plné trémy, ale i zábavy

úterý, 16. prosince 2014, 09:31

Téměř každý z nás si někdy prošel nějakou tou vánoční besídkou neb vznešeněji řečeno akademií. Znáte ten pocit, kdy se vám...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.