Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zítra naposledy se lidi mohou ucházet se o pozici hlavního architekta

 
čtvrtek, 21. července 2011, 13:09

Ještě dnes a zítra se mohou do výběrového řízení přihlásit odborníci, kteří mají zájem o pozici hlavního architekta Statutárního města České Budějovice. Prozatím magistrát zaregistroval pouze dvě přihlášky.

„Doufám, že se nakonec ještě objeví další zájemci,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová. Obávám se, že slavná jména jako Eva Jiřičná nebo Karel Koutský mladé architekty vyděsily, možná měli trochu strach se přihlásit,“ vysvětluje Popelová. Budějovičtí radní oslovili také Českou komoru architektů, a tak všichni registrovaní jihočeští architekti dostali dopis informující o probíhajícím výběru.

„Hlavního architekta budou vybírat dvě komise,“ uvedla náměstkyně Popelová. „První komise bude odborná. Zasedne v ní ředitel České komory architektů Jiří Plos, architekta Eva Jiřičná a Karel Koutský.“ Druhou komisi budou ze dvou třetin tvořit úředníci. „Obsazujeme  totiž funkci vedoucího úředníka, a tak musíme respektovat  zákon o úředních,“ vysvětluje náměstkyně. V této komisi by měl objevit vedoucí bývalého odboru územního plánování a architektury Luboš Lacina, další členy komise chce město získat z Jihočeského kraje a na ministerstvu pro místní rozvoj, hlas by mohli mít také hlavní architekti z měst, kde tento útvar již funguje.

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

 


 

Kam dál?

České Budějovice hledají koncepci využití kulturního domu Slavie

čtvrtek, 21. července 2011, 12:42

České Budějovice hledají koncepci budoucího využití kulturního domu Slavie. Objekt, ve kterém se stále konají akce, však vyžaduje...

Úspěchem skončila akce zaměřená na výrobce a distributory drog v...

čtvrtek, 21. července 2011, 11:57

Další tvrdý úder zasadili kriminalisté distributorovi drog v Českých Budějovicích. Při opatření zaměřeném na uživatele, výrobce a...

Blokáda ekologů je podvodnou kampaní, důsledkem bude více kácení

čtvrtek, 21. července 2011, 09:28

Podle starosty Modravy Antonína Schuberta (nez.) je blokáda v lokalitě Na Ztraceném u Ptačího potoka nečestnou a podvodnou...

Dynamo podlehlo Dukle 1:3

čtvrtek, 21. července 2011, 09:20

Fotbalisté Dynama České Budějovice podlehli ve Voticích nováčkovi Gambrinus ligy Dukle Praha 1:3. Za Jihočechy skóroval ve 14....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.