Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zima a déšť znepříjemnily poslední dny Majálesu

úterý, 14. května 2013, 18:27

Velkolepé zakončení festivalu Budějovický Majáles 2013 nedopadlo úplně podle představ. Přestože hudební program byl velice pestrý, moc lidí se do deštivého počasí nevydalo. Pršet začalo během pátečního průvodu a s občasnými přestávkami nepřestalo až do konce letošního desátého ročníku.

Během pátečního odpoledne probíhaly v jihočeské metropoli již tradičně majálesové svatby a zvěčnit jste se mohli nechat u studentů SUPŠ sv. Anežky České z Českého Krumlova.

Park u Sportovní haly se pak během večera změnil na bahenní lázně a nestěžovali si jen ti, co si prozíravě vzali gumovky. Díky kvalitní produkci však musel být spokojený úplně každý.

Na pódiích se střídaly kapely s různými styly hudby. Na své si přišli i posluchači reggae díky skupině Riddimshot, která si na pomoc přizvala keňskou vycházející hvězdu Firesona Bantu.

Po nich se na druhém pódiu představila výborná kapela Voodooyoudo a Budějcká Drbna si užila i skupinu Make My Heart Explode.

Po kapele Floex, která překvapila nejenom po hudební stránce, ale i perfektní projekcí, se vydala Drbnička, stejně jako většina dalších, do tepla zdejších klubů. Konec pátečního majálesového řádění si pak užila v Café Klubu Slavie, kde hráli DJ Ramel a DJ Hellsmith.

Sobotní den byl unavený, studený a deštivý. Areál zel prázdnotou. Znudění stánkaři smutně vyhlíželi davy lidí, které běžně Majáles navštěvují. Nálada stoupla až kolem šesté hodiny odpoledne, kdy se na pódium chystala Lenka Dusilová. Její fanoušci se nenechali zaskočit deštěm ani blátem.

„Nové album Baromantika je v poslední době mé nejoblíbenější, takže jsem si její vystoupení nemohla nechat ujít. Jen musím říct, že je to spíš klubová hudba a v Café Klubu Slavie jsem si to užila mnohem víc. Jinak počasí nám to letos pěkně zavařilo,“ prozradila Budějcké Drbně Vendula Hardová.

Překvapením bylo velmi zajímavé seskupení tří japonských hudebníků, kteří se nazývají Shugo Tokumaru, po kterých pak na scénu přišel Vladimir 518 a zakončil tak desátý ročník Budějovického Majálesu.

 
 
 


 

Kam dál?

Troška začne příští týden natáčet Babovřesky 2

úterý, 14. května 2013, 12:41

Do roka a do dne... tak zněl po únorové premiéře slib režiséra a scénáristy Zdeňka Trošky, spoluscénáristy a asistenta režie...

Město žilo majálesem, centrem prošel tradiční průvod

sobota, 11. května 2013, 13:30

Mazec, pecka, super, bomba! Hodnocení opět jen superlativy si zaslouží budějcký majálesový průvod, který v pátek prošel ulicemi...

Zaplněná náplavka sledovala Hanebný pancharty

sobota, 11. května 2013, 08:10

Součástí programu letošního Budějovického Majálesu bylo autokino, které mohli Budějčáci navštívit již vloni. Akce tehdy měla...

FOTOREPORT: Budějce tento týden žijí Majálesem

pátek, 10. května 2013, 09:07

Čtvrtý den Majálesu je za námi a návštěvníci pořád nemají dost. I Budějcká Drbna vychutnává tento sváteční týden plnými doušky a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.