Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Závěr června bude patřit festivalu pouličního divadla

 
neděle, 16. června 2013, 11:26

Muzikanti, divadelníci, kejklíři, akrobati, básníci, tanečnice, výtvarníci a další umělci se 27. a 28. června chystají do Českých Budějovic na třetí ročník festivalu pouličního umění - Buskers Fest 2013.

Na deseti místech uvidí návštěvníci třeba akrobacii na šále, 3D malování ve veřejném prostoru, recitaci básní v ulicích, taneční vystoupení, živou muziku, pouliční divadlo či ohňovou show. Pro děti budou připraveni kejklíři, čtení pohádek i divadlo.

„Tím, že umělci budou téměř na každém rohu historického jádra města, zasáhne festival skoro každého obyvatele i náhodného návštěvníka metropole. Pouliční umělci budou zpříjemňovat lidem cestu z práce, do práce, školákům ze školy, maminkám s kočárky procházku. Budou mít možnost zastavit se, poslechnout si vystoupení, odpočinout si od celodenního shonu všedního dne,“ řekl dramaturg festivalu Petr Znoj.

Na festivalu přislíbilo účast asi 80 umělců, třeba divadelní společnost Arte della Tlampač, Kabaret Kajbar, Téměř divadelní společnost, Jam4U, Quiet a také mažoretky, roztleskávačky, Kolemjdoucí, Ukulele band či Cirkus CB.

Program v ulicích bude po oba dny od 14 do 18 hodin. Zájemci za nimi mohou přijít třeba na Lannovu třídu, do parku Na Sadech, na Piaristické náměstí, ke kašně v centru, před divadlo, na nábřeží a na Sokolský ostrov.

„Mimo oficiální program má každý příležitost vzít si hudební nástroj a kdekoliv po Českých Budějicích si zahrát nebo si s ostatními muzikanty třeba zajamovat,“ uvedl Znoj.

Na Sokolském ostrově pak budou po oba dny koncerty, ve čtvrtek od 18 hodin a v pátek od 14 hodin až do noci.

Zdroj: ČTK
Foto: buskersfestbudejovic.wix.com

 


 

Kam dál?

Ulice Budějc ozdobily sochařské výtvory

pátek, 14. června 2013, 08:49

Pozornost obyvatel i návštěvníků Českých Budějovic poutá desítka zajímavých monumentálních objektů, které se ve středu objevily v...

V Metropolu jsou k vidění kresby dětí, které zpříjemní den

úterý, 11. června 2013, 11:29

Tuhle výstavu nedoprovází žádný katalog, ani na ní nezvou plakáty. Přesto stojí za to při chůzi kolem Domu kultury Metropol...

Divadelníci vystupují na podporu svého kamaráda a kolegy

úterý, 4. června 2013, 09:19

Arsklub a další divadelní soubory či kejklíři pořádají v Galerii Na dvorku Divadelní týden dětí. Všichni vystupují bez nároku na...

Užijte si den dětí, zapojte se do soutěže a vyhrajte

čtvrtek, 30. května 2013, 21:26

Chystáte se s vašimi ratolestmi oslavit Mezinárodní den dětí a nevíte, kam vyrazit? Budějcká Drbna pro vás připravila přehled...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.