Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zatlačte slzu, Budějovický Majáles 2014 skončil

sobota, 17. května 2014, 17:20

Je to smutné, ale takový život někdy bývá. Majáles je pryč a nám nezbývá než se vrátit do normálních pracovních kolejí. Snad jste si týden plný jarních oslav užili podle svého gusta alespoň tak, jako Budějcká Drbna, která celý čtvrtek i pátek strávila na akcích, aby jí neuteklo nic podstatného.

Skejťáci a sprejeři

Organizátoři Budějovického Majálesu mysleli opravdu na všechny, a tak zřejmě tušili, že pro nadšence prkýnek na kolečkách ve městě moc prostoru není. Proto skejťákům patřilo prostranství mezi Slavií a Jihočeským divadlem. K tomu vyhrávala stylová muzika a opodál se pak konal sprejerský workshop, na němž si mohl každý zájemce vyzkoušet, jaké to je být pouliční rebel.

Čtvrtek patřil dětem

Zábava z trochu jiného soudku, ale kdo z nás jako dítě nemiloval pohádky? Ve stanu u plaveckého stadionu zasedly do lavic desítky dětí s rodiči a všichni si vychutnali Pohádku na draka souboru Pohádkový SoUDek, výtvarný workshop, taneční vystoupení nebo pohádku Jak se stal Rumcajs loupežníkem sehranou souborem J. K. Tyla.

Aby černá černou byla aneb Stay zmrd

Kontroverzní a ten nejčernější humor přijela do Budějc v rámci Majálesu představit banda týpků, jimž není nic svaté. Dělají si, slušně řečeno, srandu úplně ze všeho, od Okamury po Bartošovou přes romskou menšinu. O tom, jak projekt vznikl, jak na něj lidé reagují a další témata otevřela tahle banda ve čtvrtek v klubu Kredance.

Páteční vyvrcholení a majálesové šílenství

I přes chladné počasí se budějčtí studenti nebáli navléci do těch nejbláznivějších kostýmů, a tak v pátek v poledne kolem třech tisícovek nejrůznějších kreativců vyrazily do ulic centra Budějc. Zvědavé hlavy občanů jako vždy vykukovaly z oken, řidiči naštvaně troubili, policisté je usměrňovali, studenti křepčili a kolem jedné hodiny dorazil celý průvod na Sokolský ostrov. Tam proběhl závod trojice kandidátů na nového krále, kteří získali největší počet hlasů během celotýdenního studentského jamování. Králem se nakonec stal Vítek Zelený z Biskupského gymnázia.

Po předání cen zahájila open air na Sokoláku skupina Lex Barker a pak už se pařilo až do desáté hodiny večerní. I předpovídaný déšť ustoupil, a tak pivko chutnalo. Večer pak zahráli skvělí a osvědčení The Feud a pak se osazenstvo z našeho jihočeského ostrůvku přesunulo na afterparty do Slavie, kde na ně čekala další nálož muziky v podání českobudějovických Vees a pražských elektro Skyline. Po cestě si mohli účastníci netradičního nočního průvodu doprovázeného bubny vychutnat ještě ohňostroj, a tak ke kvalitní jarní studentské oslavě nechybělo zhola nic.

 
 
 


 

Kam dál?

Proměna historické budovy Jihočeského muzea je hotova

sobota, 17. května 2014, 12:47

Když se někam investují nemalé veřejné finanční prostředky, lidé se mnohdy diví, proč to stálo tolik, když to vlastně ani není...

Třetí den Majálesu: Piknik i orchestr pod širým nebem

čtvrtek, 15. května 2014, 22:02

Celý týden utíká neskutečným tempem a Budějčáci se vůbec nestíhají nudit. I středa nabídla pestrý program Budějovického Majálesu...

Grilovačka u VŠTE, autokino, pohodička... To je Majáles!

středa, 14. května 2014, 14:32

Oči už se Budějcké Drbně klíží, přesto jí Majáles nedá spát. Je to ale holka vytrvalá a nezapomněla na kulturu, dobré jídlo ani...

Kino v Háječku bude v létě znovu promítat zadarmo

středa, 14. května 2014, 10:43

Šestnáct filmů uvede během července a srpna Letní kino Háječek. Jeho provozovateli, kterým je kino Kotva, se opět podařilo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.