Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zapomenuté místo u Slavie bude v létě žít kulturou

 
pátek, 28. června 2013, 10:57

Letní scéna před spolkovým domem Slavie se o prázdninách stane významným kulturním centrem Budějc. Café klub Slavie ve spolupráci s městem České Budějovice a Jihočeským krajem tam totiž v červenci a srpnu uspořádá první ročník multižánrového festivalu Central Park Slavie.

V průběhu čtyř týdnů si na letní scéně v centru krajské metropole přijdou na své vyznavači různých hudebních stylů i žánrů. Vždy od středy do soboty se na v posledních letech nepříliš využívaném venkovním pódiu odehrají koncerty pro velmi široké spektrum posluchačů.

„Každý si najde to svoje. Festival nebude zaměřen třeba jen na elektronickou hudbu, ale také na folk, blues či beat. Kvůli různorodému publiku jsme se nechtěli zaměřit jenom na určitý druh muziky. Je to vlastně odraz celoročního provozu našeho klubu,“ sděluje David Matějíček z Café klubu Slavie s tím, že festival je financován granty na podporu kultury, a tak bude veškerý hudební program zdarma!

Hned v prvním týdnu konání festivalu (17. až 20. července) se návštěvníci můžou pod širým nebem těšit na produkci okořeněnou efektní audiovizuální scénou, kterou připraví budějcká skupina video-umělců Invert. „Projekce bude součástí celé scény, kterou se tím pokusíme oživit a zároveň uzavřít, aby na pódiu nestála kapela s nekrytými zády. Kdo přijde, seznámí se s úplně novými možnostmi mediálních vizualizací. Rozhodně se bude na co koukat!“ zve dramaturg Slavie Lukáš Zahradník.

Největším tahákem úvodních dnů Central Parku Slavie bude táborská čtveřice Take Death, jejíž vystoupení bude samozřejmě doplněno audiovizuálním promítáním. Ve druhém týdnu, věnovaném folku, do Budějc přijedou velcí šoumeni Ukulele Troublemakers, kteří na tyhle malé drnkací nástroje zahrají třeba písničky od Michaela Jacksona, Guns N´ Roses, Lennyho Kravitze nebo AC/DC.

Festival bude pokračovat až v druhé polovině srpna, kdy přijde na řadu Beats Live scéna, vyznavači stylu Drum and Bass se dočkají v závěru měsíce, kdy během tří dnů na letní scéně a v Café klubu Slavie vystoupí ti nejlepší čeští DJs.

Obrovskou výhodou Central Parku Slavie je spolupráce s Café klubem, a proto se naprostá většina koncertů odehraje za každého počasí. Uvnitř budou probíhat také všechna vystoupení naplánovaná po 22. hodině, aby nebyl narušen noční klid. „Jen v prvním týdnu se akce třeba o půlhodinu protáhnou, ale to už bude venku probíhat jen vizuální část bez hudební produkce,“ ujišťuje Matějíček.

Každý den festivalu navíc vyvrcholí závěrečnou afterparty v Café klubu Slavie. „Na některé z nich se bude platit symbolické vstupné. Chceme, aby se u nás zastavili jak posluchači, tak i samotní muzikanti. Všichni pak můžou společně pokecat, zapařit a užít si fajn večer,“ dodává s úsměvem Lukáš Zahradník.

Budějcká Drbna jako mediální partner festivalu Central Park Slavie bude pravidelně přinášet jak program jednotlivých týdnů a dnů, tak i reportáže z vybraných akcí.

Kompletní program už nyní najdete na stránkách www.klubslavie.cz.

 


 

Kam dál?

Španělé tančili v Krajinské ulici mezi kapkami deště

čtvrtek, 27. června 2013, 20:53

V rámci jubilejního 25. ročníku festivalu Tanec Praha přijela tento týden do Českých Budějovic taneční skupina La caja dansa,...

Vltava po roce ožije velkolepou audiovizuální show

středa, 26. června 2013, 17:32

Jedinečnou oslavou člověka bojujícího s přírodními živly bude už tento pátek velkolepá show, která se uskuteční na náplavce u...

Vltavotýnská výstava představí autory ze šesti zemí světa

pondělí, 24. června 2013, 14:02

Slavnostní vernisáží bude nadcházející sobotu v 16 hodin zahájen v prostorách Městské galerie U Zlatého slunce v Týně nad Vltavou...

Oslava letního slunovratu ve stylu známého komiksu

pondělí, 24. června 2013, 11:44

Asterix, Obelix, Panoramix, kotel s podivným nápojem, siláci tahající na zádech obrovské kameny, ženy oděné v kožešinách. Žádná...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.