Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zahájení oslav 750. výročí od založení Budějc očima čtenářů

 
úterý, 10. března 2015, 22:13

Na budějckém náměstí začaly v úterý 10. března oslavy k 750. výročí založení našeho nejoblíbenějšího města Přemyslem Otakarem II. Pětačtyřicetiminutovou audiovizuální show zakončil úchvatný ohňostroj k této slávě. A vy, moji milí čtenáři, jste to zachytili na svých fotkách.

 
 
 


 

Kam dál?

Budějce pojedou i další týden v rytmu swingu

úterý, 10. března 2015, 13:48

Nejen fanoušci prvorepublikové hudby budou mít v nejbližších dnech plné nohy práce. Na své si přijdou i folkoví nadšenci, zájemci...

V rámci dnešní velkolepé show ožije radnice, Samsonova kašna i Černá...

úterý, 10. března 2015, 09:37

Úchvatná světelná show, Budějčáci jako živé srdce města, Lucie Bílá... Oslavy 750 let od založení Českých Budějovic, které na...

Na Fitness ples tenisky s sebou

pondělí, 9. března 2015, 11:50

Plesová sezóna ještě zdaleka nekončí. Pokud chcete zažít netradiční ples a ještě přispět na dobrou věc, přijměte pozvání na...

Tři stovky budějckých studentů to v úterý rozjely na electroswingovou...

pátek, 6. března 2015, 16:14

Tmavé oční linky, červené rty, čelenky, boa, rukavičky, krásné šaty. Takhle stylově přišla oblečena většina studentek v úterý do...

 

Komentáře

D. Haubelt

Omlouvám se, vynechal jsem ohňostroj - naprostá špička, úžasný zážitek! Jednoznačně nejlepší z celé show!

středa, 11. března 2015, 07:58
 
 
D. Haubelt

Ještě jednou ke zvuku - mladý, progresivní moderátor sliboval, že odejdeme plni emocí. Bohužel, odcházejíce z náměstí s bušením v hlavě a hvízdotem v uších, nejsilnější emocí bylo - je třeba zabít zvukaře! Dokáže někdo zarazit ty ohluchlé šílence dříve, než nám posluchačům vytryskne krev z uší???

středa, 11. března 2015, 07:48
 
 
D. Haubelt

Celou show lze hodnotit celkem kladně. Promítání na radnici - pěkné, hadrolezci u kašny ještě hezčí, výborný nápad spustit na závěr chrliče vody! Promítání na Černou věž spíše slabší, z toho se dalo vytěžit více. Negativní - naprosto nesmyslně nastavená úroveň zvukového doprovodu. Ohlušeni řevem reproduktorových soustav jsme nebyli schopni zaslechnout vyzvánění všech zvonů Černé věže (vzácný okamžik, na který jsem se moc těšil).

středa, 11. března 2015, 07:45
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.