Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za nádražím vznikne pod zemí kulturní centrum

 
neděle, 13. října 2013, 10:20

Celkem 427 metrů čtverečních, čtyři prostorné místnosti, strojovna, sociální zařízení, dva nouzové východy. Tak vypadá momentálně kryt civilní obrany ve Vodní ulici za českobudějovickým nádražím, z něhož bude do několika týdnů kulturní centrum se zkušebnami.

Prostory jsou situovány dál od obytných domů, a tak nebude provoz nikoho rušit. Horší je to ale s parkováním. Parkovací místa tady chybí. Návštěvníci budou tedy muset nechat auto v přilehlých ulicích.

Kryt byl vybudován kolem roku 1985 a město hledalo využití pro tyto prostory už téměř deset let. Kvůli vysokým nákladům na provoz se tedy vhodný nájemník našel až teď. Nájem totiž činí 112 tisíc za rok.

Město kryt nabídlo prostřednictvím Správy domů k pronájmu jako nebytový prostor, přihlásil se však jediný uchazeč, který je ochotný využívat prostory bývalého krytu smysluplně. Je jím držitel titulu Živnostník roku a zároveň provozovatel sítě Zkušebny.com David Vlk.

Ve čtvrtek přijel do Budějc seznámit novináře a zástupce města se svými vizemi. „Představuji si, že zde vybuduji zázemí jak pro kapely, které nemají kde zkoušet, tak zkušebnu třeba divadelní či taneční. Jelikož máme pobočky po celé republice, oslovovali nás zájemci, abychom vytvořili podobné prostory i v Českých Budějovicích. Viděl bych tu rád například uměleckou dílnu nebo cokoliv, co zde veřejnost uvítá a co bude potřeba. Větší sál lze používat i jako promítací místnost. Může to zkrátka sloužit jako multifunkční kulturní centrum,“ říká Vlk a vzápětí dodává, že za možnost realizace tohoto projektu je vděčný především náměstkovi primátora Miroslavu Jochovi, který je patronem projektu.

David Vlk síť Zkušebny.com založil v  roce 2004. „Ze začátku bylo podnikání těžší. To je ale úděl každého začátečníka,“ říká podnikatel, který musel při svých začátcích v podnikání třeba prodat auto, aby se mohl pohnout z místa. „Momentálně máme po celé republice kolem 125 zkušeben. V jižních Čechách vypadá slibně ještě Písek nebo Prachatice,“ dodává ještě Vlk.

 


 

Kam dál?

Sušené rybí maso poprvé k ochutnání na hrázi rybníka

pátek, 11. října 2013, 12:47

Budějcká Drbna zve o víkendu na dvě zajímavé akce, které se sice nekonají v regionu, na Třeboňsko to ale je coby kamenem dohodil....

Legendární folková kapela Nezmaři slaví pětatřicetiny

pátek, 11. října 2013, 06:46

Nezmaři, jedna z nejstarších kapel současné folkové scény, slaví tento týden pětatřicetiny. Své fanoušky provedla historií při...

Divadelní sál Metropolu modernizoval zvukové vybavení

čtvrtek, 10. října 2013, 07:05

Divadelní sál českobudějovického Domu kultury Metropol, označovaný též jako divadelní scéna, byl původně koncipován jako...

SOUTĚŽ: Na divadelní grotesku s Polívkovou a Táborským

úterý, 8. října 2013, 19:54

Malá scéna Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích byla vždy prostředím pro mimořádné herecké osobnosti. Její komorní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.