Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výstavy, koncerty, divadlo... To je Léto ve městě!

 
úterý, 17. června 2014, 14:27

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží! Přemýšlíte, co budete dělat? Pokud jste kulturně založení, v Budějcích se určitě nudit nebudete. Každý den na vás totiž čeká nějaká akce - hudba, divadlo, balet, filmové projekce a tak dále…

Léto ve městě 2014 je letos bohaté a velmi rozmanité. Na své by si měl přijít každý. Vytiskněte si podrobný program, vezměte fix a začněte si zaškrtávat. Akcí bude zhruba dvě stě!

ČTĚTE TAKÉ: Léto ve městě nabídne zhruba 200 akcí

Jedním z vrcholů léta budou Múzy na vodě, které se uskuteční od 1. do 6. července na slepém rameni Malše. Těšit se můžete například na Michala Horáčka, Jihočeskou komorní filharmonii & Marek Novotný Quintet či na Leonu Machálkovou, která celý program uzavře.

„Leona Machálková je česká stálice. Vypadá to, že ji čeká comeback,“ uvedla Iva Sedláková, vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu magistrátu města. Podle jejích slov byl vloni největší zájem právě o Múzy na vodě, na které je vstupné dobrovolné. „Máme letos i suchou variantu pro případ deště,“ dodala.

Velmi bohatý program nabízí také Hudební večery na náměstí Přemysla Otakara II. Iva Sedláková zmínila, že je o hraní v centru města mezi muzikanty obrovský zájem. „Ozývají se nám kapely, které tady už hrály. Letos tentokrát začneme s programem již v červenci.“

První vlaštovkou bude 24. července Kaplan´s Friends Blues Band. O pět dní později na úderné blues naváží argentinští hudebníci Mariel Martínez & Perfume de Tango, kteří představí různé odnože tanga, a to především z počátku 20. století. V srpnu zahrají například folkaři Bonsai č. 3, rockeři Fellows „in the Purple Time“ či country Weekend.

Hrát se bude také na nádvoří radnice v rámci Radničního léta České Budějovice 2014. Mimo jiné přijede Jaroslav Samson Lenk nebo Pavel Žalman Lohonka. Kromě nich se představí i několik divadelních společností, které mají v plánu například pohádky Červená Karkulka, Dlouhý, Široký a Bystrozraký či Čaroděj a pyšná princezna.

Na radnici se od 1. července uskuteční i mistrovská výstava ze sbírek Jihočeského muzea v Českých Budějovicích. Potrvá až do 7. září.

Od 11. června se koná také sedmý ročník výstavy soch Umění ve městě 2014. „V Českých Budějovicích a Hluboké nad Vltavou tentokrát vystavuje deset výtvarníků,“ zmínila Iva Sedláková. I tentokrát bylo vybráno několik monumentálních soch a objektů. Tématem je člověk nebo zvíře, kteří vstupují do města. V centru Budějc tak na vás kouká třeba malý ďáblík, na hladině Malše tancují hadicové postavy a nad Zlatým mostem levituje tanečnice.

ČTĚTE TAKÉ: Velká hračka kropí na náměstí kolemjdoucí

V červenci a srpnu bude fungovat i Letní kino Háječek, které nabídne jak české, tak zahraniční klasiky. První film - Ecce Homo Homolka - se bude promítat v pátek 11. července. Revival, kterým měla sezona v letňáku odstartovat, uvidí diváci netradičně v sobotu. Kvůli Kinematografu Bratří Čadíků totiž došlo k posunu začátku provozu kina o jeden den. Další program už je beze změn.

ČTĚTE TAKÉ: Kino v Háječku bude v létě znovu promítat zadarmo

Foto: www.inbudejovice.cz

 


 

Kam dál?

Autoři začínají přihlašovat filmy na Černou věž

pondělí, 16. června 2014, 09:10

Pokud máte v šuplíku schovaný vlastní malý film natočený ať už na kameru, fotoaparát nebo mobilní telefon, následující dva měsíce...

Pole dance není striptýz, ukazuje studentský dokument

čtvrtek, 12. června 2014, 18:12

Pár kliknutí myší na internetu Lucii Šimkové změnilo život. Souhra náhod ji přivedla k pole dance, náročnému sportu, který...

Filmová novinka o monacké kněžně Grace dámy dojala

čtvrtek, 12. června 2014, 16:48

Přestože venku padaly teplotní rekordy, do příjemně klimatizovaného multikina CineStar dorazilo ve středu večer na Dámskou jízdu...

FOTO: Velká hračka kropí na náměstí kolemjdoucí

čtvrtek, 12. června 2014, 15:07

Barevná ryba na žulových kolečkách, akvabely nad hladinou Malše a další monumentální sochy a objekty zdobí budějcká náměstí,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.