Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výstava znetvořených lidí ve vás vyvolá hrůzu i soucit

 
pondělí, 26. ledna 2015, 13:55

Clementine Deleit, Chang Woo Gow či Lola Ferrari. V této vybrané společnosti se můžete ocitnout i vy! Naštěstí jen na chvíli. Stačí během tohoto týdne navštívit Obchodní centrum Čtyři Dvory, kde se koná výstava Katastrofy lidského těla.

Ano, v případě těchto lidí se příroda opravdu vyřádila. Budete šokováni, možná pocítíte odpor, ale i soucit. Expozice je sice poměrně malá, ale i tak dokáže vyrazit dech. O to více, když si uvědomíme, že se jedná o voskové figuríny lidí, kteří byli skuteční. Žádná monstra z filmových studií Universal či Hammer, ačkoliv právě u těchto lidí se filmaři zajisté mnohdy inspirovali.

A kdo nejvíce přitahuje pozornost návštěvníků? Mezi favority patří chlapi, kteří hrají karty přímo uprostřed výstavy. Na první pohled vypadají celkem normálně, ale zdání klame. Jeden má čtyři oči, druhý dva obličeje, třetí nos jako nosorožec.

Pánové si pak nenechají ujít detailní pohled na Lolu Ferarri aneb ženu s největšími ňadry. Zatímco někteří možná přemýšlejí, jak je možné, že se Lola ocitla ve stejném pytli s lidmi se dvěma hlavami, obličeji či ženou připomínající tučňáka, jejich něžné polovičky s touto legendární dívkou, která již zemřela, soucítí. „Musely ji pěkně bolet záda,“ poznamenala jedna z nich.

Co dál výstava nabízí? Například Giovanni a Giacomo Toccsi, siamská dvojčata ze Sardinie. I jejich život byl zajisté velmi zajímavý. Kariéra v divadle Panoptikum, svatba a vzhledem k hendikepu i poměrně vysoký věk - 53 let.

Mráz po zádech vám možná přejede z muže s vlčím syndromem. Figurína vypadá velmi děsivě, hlavně její oči vzbuzují dojem, že před vámi stojí skutečně živá osoba. Jen se pohnout...

Úsměv vám naopak vykouzlí Clementine Deleit s bezkonkurenční bradou. Clementine byla chytrá a své prokletí využila k byznysu - otevřela si kavárnu s všeříkajícím názvem U ženy s bradkou. Nakonec ale beztak skončila v cirkusu, stejně jako řada jejích kolegů, které výstava prezentuje.

Nechybí ani nejtlustší člověk, Buster Simcus, který před dvaceti lety dosáhl váhy 610 kilogramů, či největší obr, Chang Woo Gow, jenž měřil 245 centimetrů. Za zmínku určitě stojí, že druhý zmiňovaný cesty s cirkusem využil k vlastnímu duševnímu obohacení, jelikož- mluvil mnoha cizími jazyky.

Výstava Katastrofy lidského těla má úspěch jak v Čechách, tak v zahraničí. Není se čemu divit - vzbuzuje nemalé emoce. Nabízí většinou smutné lidské příběhy, které kolikrát vedou k zamyšlení. Voskové figuríny jsou velmi kvalitní (použity byly lékařské oční a zubní implantáty a pravé lidské vlasy) a některým návštěvníkům se při pohledu do jejich očí možná zatočí hlava.

Výstava, kterou naleznete u vstupu do multikina CineStar, potrvá do 1. února. Ještě tedy máte dostatek času k její návštěvě. Otevřena je denně od 10 do 18 hodin. Základní vstupné činí 60 korun za osobu. Děti a ZTP zaplatí polovinu.

 


 

Kam dál?

Třetí ročník Pivního diskoplesu se přesouvá do Gerbery

úterý, 20. ledna 2015, 08:55

V Kulturním domě Gerbera se nadcházející sobotu 24. ledna od 19:30 uskuteční již třetí Pivní diskoples. Předchozí ročníky...

Čeká nás týden ve znamení hudby a cestování

pondělí, 19. ledna 2015, 15:57

Přednášky o cizích zemích na vás budou v dalších dnech čekat nejenom v Budějcích, ale i v Borovanech. Kulturu hned začátkem týden...

BLOG: Popcornová apokalypsa. Je to tvoje práce, tak uklízej

neděle, 18. ledna 2015, 13:56

Popcorn, šustící sáčky, cola... Málokterý návštěvník kina přichází do sálu s prázdnýma rukama. A vlastně na tom nic špatného...

Méně plesů, střídmější program. Jihočeši šetří

neděle, 18. ledna 2015, 09:40

Plesů na jihu Čech v posledních letech mírně ubylo. Někteří organizátoři v době ekonomické krize šetřili. Vstupné se ale...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.