Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vtipná komedie zvítězila nad dusnem v divadle

 
středa, 31. července 2013, 19:19

I divadelníci mívají letní prázdniny nebo opouštějí kamenná divadla a vystupují pod širým nebem. Není se čemu divit, protože výjimečné letní představení, které se minulý čtvrtek odehrálo v DK Metropol, bylo doprovázeno vysokými teplotami, což nebylo příjemné jak hercům, tak ani divákům.

Tma. Na scéně se objeví známá tvář herce Václava Vydry, který spustí svůj monolog. Světla se rozsvítí a diváci se ocitají na hřbitově. Smích. Smích, který se utiší, až když diváci opouštějí divadelní sál. Perfektní hra od argentinského autora Eduarda Rovnera, Vrátila se jednou v noci, rozpohybovala bránice všech přítomných v sále.

Bláznivá komedie se rozpohybuje v počátečním momentě, kdy Václav Vydra, který ztvárňuje starého mládence Manuela, jenž každý týden chodí vyprávět své nebožce matce, co nového se mu v životě přihodilo, vyřkne onu větu: „Maminko, budu se ženit!“

Matka Fanny, hraná Libuší Švormovou, v tu chvíli vstane z hrobu a roztočí se tak kolotoč neuvěřitelných gagů, do kterých se Manuel zamotává, a diváci přímo brečí smíchy.

„Některé scénky byly opravdu neuvěřitelné. Chvíli mi přišlo, že ani nejbláznivější americká komedie nevyprodukovala něco tak neuvěřitelně šíleného, ale zároveň opravdu zábavného. Kdyby v sále nebylo asi čtyřicet stupňů, bylo by to sice příjemnější, ale i tak jsem se výborně bavila,“ komentovala představení Helena Kupcová.

Během přestávky se téměř všichni ze sálu přesunuli ven, kde bylo sice také dusno, ale o několik stupňů méně a foukal tam vlahý větřík. Sál se mezitím trochu provětral a zbytek představení už probíhal v příjemnějším duchu. Diváci odcházeli sice splavení, ale v dobré náladě.

 


 

Kam dál?

Létu v Hluboké nad Vltavou vládne hudba

úterý, 30. července 2013, 08:33

Nejen turisté, ale také hudba ovládá v letní sezoně Hlubokou nad Vltavou. Minulou středu byl slavnostním koncertem zahájen...

Kytarové tóny rozezní festival Central Park Slavie

středa, 24. července 2013, 09:28

V těchto dnech pokračuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie akce s názvem Central Park Slavie. Minulý týden byl první...

Na divadlo s Václavem Vydrou můžete vyrazit zadarmo

úterý, 23. července 2013, 17:28

Fanoušci dobrého divadla se můžou už nyní těšit na čtvrteční večer. Od 19 hodin na pódiu divadelního sálu DK Metropol uvidíte...

Na slavnosti do Holašovic míří rekordní počet vystavovatelů

pondělí, 22. července 2013, 15:11

Rekordní počet vystavovatelů se představí od pátku na třídenních Selských slavnostech v Holašovicích na Českobudějovicku. Podle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.