Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Volejbalové plesání nadchlo nejen sportovní fanoušky

neděle, 10. března 2013, 20:48

Sobota 9. března 2013 se do volejbalových análů nezapíše pouze jako den hladkého vítězství Volejbalového klubu Jihostroj proti Starému Městu. Ještě toho večera se totiž v ArtIGY konal volejbalový ples. A jak bývá zvykem, byla to zábava více než hodnotná.

Ples volejbalistů se již několik let těší velkému zájmu fanoušků a lidí z českobudějovického veřejného života. A nejinak tomu bylo letos.

Začátek obstarali bubeníci z budějckého bicího souboru Wild Sticks a nastartovali tak příjemnou sportovně společenskou atmosféru akce.

Ples však oficiálně zahájila vtipná dvojice moderátorů složená ze zkušeného Davida Kovaříka a devítileté Kristýnky Hochové, dcery maséra Jihostroje Filipa Hocha, která se moderování večera chopila s naprostou bravurou.

K poslechu i tanci hrála skupina MIDI band a umožnila všem tanečníkům rozvinout taneční kreace.

Z programu plesu stojí jistě za zmínku film Cesta na Sibiř, který byl promítán na plátno a popisoval náročnou cestu volejbalistů VK Jihostroj do dalekého Novosibirsku.

Ve třetím nejlidnatějším městě Ruska se totiž Jihostrojáci utkali s místním Lokomotivem v rámci zápasu základní skupiny Ligy mistrů. A film by jistě mohl kandidovat na Českého lva v kategorii vtipný sportovní dokument.

V programu plesu se ještě jednou objevili hoši z Wild Sticks, kteří svým vystoupením rozpumpovali publikum a vysloužili si skandovaný potlesk.

Samotným vrcholem plesu bylo půlnoční vystoupení hráčů A týmu. Melodrama Nastěnka z Jižní Ameriky se pod režijní taktovkou Filipa Hocha změnilo v přehlídku různých pěvecko-tanečních prvků.

Ty se prakticky neblížily žádnému divadelnímu žánru, nicméně úsilí a nasazení herců zvedalo diváky ze sedadel, donutilo je ke spontánním výkřikům a bylo završené jednotným pokřikem: „Ji-ho-stroj! Jih-ho-stroj! Ji-ho-stroj!“

Všichni herci ze sebe dostali maximum, avšak tři postavy čněly nad ostatní. Speciální divácké ceny si odnesl trenér Jan Svoboda za roli mlčícího koně. Jeho mlčení bylo místy až mrazivé a svou úlohu zvládl naprosto přesvědčivě.

Skvělým výkonem se prezentoval i Radek Mach, který ztvárnil hlavní mužskou roli Ivana.

Herci ze souboru VK Jihostroj museli přistoupit k cimrmanovskému ústupku. V situaci, kdy ansámbl neobsahoval ženský prvek, byl nahrazen prvkem mužským. Role Nastěnky připadla na vynikajícího venezuelského herce Andyho Rojase. Jeho pojetí Nastěnky dovedlo přítomné diváky k upřímným slzám.

Vystoupení hráčů A týmu bylo tečkou pouze pomyslnou. Hosté se totiž bavili až do časných ranních hodin.

„Všichni návštěvníci odcházeli ze sálu s velmi příjemnými pocity. Líbil se jim styl plesu, jeho úroveň a program. To je pro nás organizátory největším oceněním,“ řekl masér Jihostroje Filip Hoch.

 
 

Vizitka autora

 

Wolenby

Nejvyšší podřízený Drbny.

 
 


 

Kam dál?

Do CineStaru dnes dorazí postavičky ze Čtyřlístku

neděle, 10. března 2013, 13:12

Březen je v multikině CineStar České Budějovice již tradičně měsícem narozeninovým. Letos kino slaví již jedenácté narozeniny a k...

Českobudějovická Slavie ožila, čeká ji rekonstrukce

čtvrtek, 7. března 2013, 08:24

Blues-rockový Paul Lieberman Quartet nebo třeba Frank Morey & His Band z USA a Hundred Seventy Split z Velké Británie přijedou do...

Na Dámské jízdě se vědomě vařilo s Biolenkou

čtvrtek, 7. března 2013, 01:24

Hostem březnové Dámské jízdy v multikině CineStar ve středu byla Lenka Žák, kterou většina lidí nezná jinak než pod přezdívkou...

Naďa Konvalinková se představí jako matka Levinová

středa, 6. března 2013, 19:42

Dům kultury Metropol uvede ve čtvrtek od 19 hodin vtipnou crazy komedii Sheldon a jeho matka paní Levinová v podání umělců z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.