Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vodňany žijou v Zátiší. Až do nedělního rána

 
sobota, 2. srpna 2014, 08:11

Vodňanský lesopark V Zátiší opět ožívá! Občanské sdružení Vodňany žijou pořádá třetí ročník letního festivalu. Až do nedělních ranních hodin si na své přijde celá rodina. Těšit se můžete třeba na lezeckou stěnu, divadlo pro děti, koncert italské skupiny, DJ show, taneční workshopy a další.

Parta mladých Vodňanských v čele s místopředsedou občanského sdružení Vodňany žijou Michalem Hronešem a jeho kolegou Miloslavem Vaněčkem se opět rozhodla rozvířit vodňanské vody. Lesopark, jehož vznik v roce 2012 totéž sdružení iniciovalo, se stalo místem, které vykouzlí dětem úsměvy a těm větším navodí příjemnou náladu. Kompletní program se odehraje v objektech, které vyhrály v roce 2013 cenu v Grand Prix architektů.

Po páteční degustaci vín a ochutnávce sýrů patří sobotní dopoledne především rodinám s dětmi. Ti nejmenší si mohou prohlédnout a osahat odlitky štik, kaprů nebo raka a dozvědět se zajímavé informace přímo od pracovníků místní Fakulty rybářství a ochrany vod. Pod vedením zkušených instruktorů z Vodňan a okolí si děti dále vyzkouší lezeckou stěnu, lanové aktivity, frisbee, skákací hrad či slackline.

Sobotní odpoledne se ponese v duchu tance a hudby - vodňanská skupina Not Just Dance povede taneční workshop určený nejen malým budoucím tanečnicím. Ty doplní show mladých workoutistů, kteří posilují na tom, co je volně k dispozici. Poté bude následovat hudební představení pro děti Příběhy kluka Bombarďáka, které zaznělo na minulém ročníku Colours of Ostrava.

Sobotní večer je rovněž nabitý k prasknutí - o zábavu se nejprve postará alternativní rocková kapela Apofenia, která do Vodňan dorazí speciálně kvůli festivalu až ze severní Itálie. Díky školení Jak se dostat do transu prostřednictvím tance a hudby a DJ Show De Wilde Rocker - Zátiší Systems se mohou návštěvníci festivalu přenést do jiné dimenze a vychutnat si například autorsko-DJské čtení a popůlnoční společné dobrodružství v temných zákoutích Zátiší. Občerstvení je zajištěné přímo na místě. Kdo navíc přijde v masce či bizarním převleku, dostane na baru slevu.

Vstupné je dobrovolné, peníze získalo sdružení díky grantu města Vodňany a od místních podnikatelů. Kde se ale vzal nápad na pořádání této akce? Michal Hroneš, hlavní organizátor a místopředseda občanského sdružení Vodňany žijou, vysvětluje: „V Zátiší jsme probudili potenciál, který byl utlumený řadu let. Promítali jsme v něm evropskou premiéru filmu The Loop našeho kamaráda z Ameriky a Zátiší si tak řeklo o další pokračování svou příjemnou atmosférou. Vznikl festival, který má vycházet z města, kde jsme všichni vyrůstali. Program tedy vytvoří převážně místní spolky a aktivní lidé.“

Sobotní program festivalu Vodňany žijou v Zátiší 2014

10:00 - 11:30

 • Lesoparková hra pro děti repelenty zajištěny ve spolupráci se Skautským střediskem (Vodňany)
 • Lezecká stěna ve spolupráci s městem (Vodňany)
 • Lanové aktivity ve spolupráci s Tomášem Petříkem (Vodňany)
 • Frisbee ve spolupráci s instruktorem Radimem Maňákem (Písek)
 • Slackline ve spolupráci s instruktorem Radimem Maňákem (Písek)
 • Skákací hrad ve spolupráci s Tomášem Petříkem (Vodňany)

14:00 - 15:30

 • Taneční workshop pro děti ve spolupráci s Not Just Dance (Vodňany)

15:30 - 15:45

 • Taneční vystoupení dětí z Not Just Dance

16:00 - 17:00

 • Workout show ve spolupráci se skupinou Seberevolta (Vodňany)

17:00 - 18:00

 • Příhody kluka Bombarďáka - hudební představení pro děti (Praha)

19:30 - 20:30

 • Apofenia hudební kapela (Itálie)

21:00 - 00:00

 • De Wilde Rocker DJ Show: Zátiší systems
 • Taneční hudba z jihoamerických slumů, newyorského podzemí a německých přístavů.
 • Horká noc s bosými tanečníky a tanečnicemi, temným prostředím a ohništěm.
 • Na přání školení Jak se dostat do transu prostřednictvím tance a hudby.
 • Autorsko-DJské čtení.
 • Popůlnoční společné dobrodružství v temném koutě Zátiší.

Napsala Michaela Lenc
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

FOTOREPORT: Čechomor zahrál unplugged. A skvěle!

pátek, 1. srpna 2014, 20:18

Sice jen ve třech... to by ale František Černý, Karel Holas a Radek Pobořil nesměli být tak kvalitní muzikanti, aby návštěvníci...

Město usiluje o zapůjčení kopií korunovačních klenotů

pátek, 1. srpna 2014, 12:10

Již v příštím roce oslaví město České Budějovice 750 let od svého založení. Pří této příležitosti by měly být v jihočeské...

SOUTĚŽ: Pódium na hladině bude patřit Petru Bende

pátek, 1. srpna 2014, 10:31

Program Frymburkfestu se blíží do své poloviny. Dnes večer se na hladině lipenské přehrady představí dva pánové. Od půl deváté...

Hudební festival Hrady CZ míří do Rožmberku!

čtvrtek, 31. července 2014, 14:48

Hudební festival Hrady CZ se po Kunětické hoře představí 1. a 2. srpna v jihočeském Rožmberku nad Vltavou. Festival v rámci svého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.