Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Voda moře oceány na Hluboké

 
čtvrtek, 15. září 2011, 10:10

30 soutěžních snímků ze 13 zemí se utká ve finálovém klání o vítězství na Mezinárodním festivalu Voda moře oceány, který se koná od pátku do neděle v Hluboké nad Vltavou. Na jihu Čech se filmy a dokumenty se specifickou tematikou představí již podruhé, celkově se však jedná o jedenáctý ročník festivalu.

„Tento festival považuji za výborné oživení turistického ruchu po skončení hlavní sezony. Doufáme, že by zde mohla vzniknout nová tradice. Také tema festivalu je pro jižní Čechy vhodné, neboť právě tento region a konkrétně město Hluboká mají s vodou spojení,“ řekl starosta Hluboké Tomáš Jirsa.

Vyhlašovatelem akce je Nadační fond Crystal Planet, prezidentem festivalu se stal světoznámý potápěč, dobrodruha a filmař Steve Lichtag. Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na významnou osobnost mezi filmaři-potápěči, ekology i „žralokáři“ Michaela Rutzena z JAR, který natáčí podvodní snímky například pro BBC nebo National Geography. Společně s Lichtagem  a výkonným producentem projektu Jindřichem Soukalem právě na Hluboké představí plány na nový 3D projekt ze světa bílého žraloka. „Tento nový film je pro nás velká  a dramatická výzva, čeká nás proto tvrdá práce,“ svěřil se Steve Lichtag.

Hlavním festivalovým centrem bude hlubocké kino Panorama s přilehlou kavárnou Relax Bali, programy pro veřejnost a školy poběží v pátek a sobotu navíc také v edukačním centru ZOO Ohrada. Lidé kromě filmů uvidí také výstavu fotografií Richarda Jaroňka, poslechnout si mohou také přednášku na téma Žralok – právo zabíjet a přežít.

Hlubocký festival letos návštěvníky zavede i na jihovýchod Asie. Spoluúčast a uměleckou podporu přislíbila Indonéská ambasáda. Závěrečný ceremoniál, kterým provede moderátorka Bára Štěpánová, se uskuteční v sobotu 17. září v 18 hodin. Vyhlašování bude koncipováno v indonéském stylu. Svou přítomnost přislíbila také Její Excelence velvyslankyně Indonéské republiky Emeria Siregar, která udělí speciální „Award of Embassy of Indonesia“.

Pořadatelé se také letos těší na odbornou veřejnost, ale i diváky z regionu a studenty a žáky místních škol. Ti všichni již během minulého ročníku dokázali, že jim téma vody je důvěrně známé. „Vidím dorůstat své děti a sleduji, jak se staví k přírodě,“ říká Jindřich Soukal. „Proto je důležité jim zprostředkovat filmy s touto tematikou.“  Emotivní filmové příběhy, které festival opět nabídne, pozve mladší diváky do světa, na jehož ochraně by všem lidembez ohledu na věk mělo záležet.

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

 


 

Kam dál?

Jihočeské slavnosti vína na Hluboké

čtvrtek, 15. září 2011, 09:36

Zkušení vinaři říkají, že během burčákové sezony by každý člověk měl vypít tolik burčáku, kolik má krve. Ještě zkušenější vinaři...

Budějovice mají svůj první Gourmet festival

středa, 14. září 2011, 18:07

Čerstvé suroviny a kuchařské umění. Tak zní recept na kvalitní gastronomii, který chtějí předložit obyvatelům krajského města...

Sdružení MitOst si vybralo Budějce pro mezinárodní festival

středa, 14. září 2011, 08:40

Devátý ročník Mezinárodního MitOst-festivalu se letos poprvé bude konat v České republice. Tento festival společenské...

Psychicky nemocná žena vyhrožovala strážníkům, že je rozmáčkne botou

úterý, 13. září 2011, 16:14

Psychicky nemocná žena vyhrožovala v pondělí odpoledne v bytě v Českých Budějovicích strážníkům, že je rozmáčkne botou. Křičela,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.