Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vítání prváků, největší akce pro studenty vysokých škol

 
neděle, 14. září 2014, 11:33

Studenti studentům - to je festival Vítání prváků 2014, který bude letos větší, lepší a poprvé pro všechny vysoké školy. Celý týden od 6. do 12. října budou mít studenti příležitost poznat všechny tváře Českých Budějovic.

Nový organizační tým, jehož základní jádro tvoří dobrovolníci z divadla SUD, se tímto projektem snaží dostat prváky do centra města a ukáže jim, že Budějce jsou místem jako stvořeným pro studentský život a studovat tady bude báječná jízda!

Prváci se mohou těšit na akce pořádané přímo pro ně, jako je akční běh za poznáním města zvaný OrientAkční Express nebo úvodní Vítací párty, která odstartuje týden plný zábavy. Většina akcí je navíc zadarmo přístupná úplně všem studentům.

K těm nejlepším patří Silent disco v Laser Tag aréně, párty v kostýmech filmových hvězd, Tour de Pub, přednáška Konec prokrastinace, prezentace volnočasových aktivit na Active Day v kampusu Jihočeské univerzity, rapový a taneční battle nebo koncert na střeše obchodního domu Brouk a Babka. Nebudou chybět ani divadla, výstavy, workshopy, literární čtení či koncerty nejlepších kapel z Budějc a okolí!

Po celý týden budou navíc pro studenty připraveny slevy na drinky v oblíbených podnicích, dále slevy na jídlo, kávu nebo třeba kosmetické služby. Tvrzení, že v Českých Budějovicích by chtěl žít každý, si tak mohou studenti zkusit ověřit na vlastní kůži.

SUD na festivalu spolupracuje se Studentským univerzitním rádiem K2, AIESEC České Budějovice a ISC. Hlavními partnery tohoto ročníku festivalu jsou Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a Statutární město České Budějovice.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Festival nabídne expedici za slavnými lodními vraky

úterý, 9. září 2014, 09:06

Tento týden od čtvrtka do neděle se v Hluboké nad Vltavou uskuteční čtyřdenní Mezinárodní filmový festival Voda moře oceány 2014....

Korejská kuchyně je lehká, pálivá a bohatá

pondělí, 8. září 2014, 11:20

Budějcká Drbna vyrazila minulý týden do jazykové školy Akai Kiku, kde se konal Korejský večer. Návštěvníci se nejenže něco...

Chlad a beznaděj... Do Budějc přijela finská Vuolla

neděle, 7. září 2014, 19:50

Odstartováno! Finští melancholici Vuolla vyrazili na evropské turné, jehož první zastávka se ve čtvrtek uskutečnila v Budějcích....

Budějce ožily nejlepší multimediální show světa

sobota, 6. září 2014, 16:17

Úchvatná, velkolepá, famózní, skvělá, bombastická... Spoustu pochvalných přívlastků dostala multimediální show Bouře, kterou na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.