Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vihar rozpálil Fabriku! Zavzpomínalo se i na Age Of Storm

pondělí, 28. dubna 2014, 09:48

Pro ty, kteří se rádi rochní v budějckém metalovém undergroundu, to byla jistě nemalá událost. V budějcké Fabrice zaburácela deathová smečka Vihar, která se po třech letech probudila z neplánované hibernace. A že se probudila s chutí! Jako by tříletá pauza neexistovala a jelo se dál.

Ale od začátku... Jako první se minulý týden ve čtvrtek ve Fabrice představili švédští Captive Sight. Pokud někdo kapelu poslouchal na internetu, byl z jejich setu asi malinko zmatený. Jestliže se ve studiu pánové dotýkají až stoner teritorií, naživo to byla pořádná schíza! Jedním dechem ale dodávám, že ačkoliv jsem byl po prvním songu na rozpacích, na jejich hru jsem nakonec přistoupil a koncert si užil.

Captive Sight drtí osobitou směs všeho možného - nechybí vlivy core, ale ani extrémního metalu. Nosným prvkem je hlavně psychózní kytara. Fredrik Majlund často lovil až nepříjemné, nebo spíše znepokojivé tóny, které ale v rámci celé kompozice výborně fungovaly. Snad jen škoda, že na turné nevyrazil druhý kytarista.

Úsměvnou situací vždy bylo, když se Captive Sight snažili komunikovat s publikem. Angličtina? Bez odezvy... „Sprechen sie Deutsch?“ ptal se zpěvák. Také žádná odpověď. Ve znalosti cizích jazyků zkrátka máme co dohánět. Na druhou stranu, v metalové komunitě se alespoň na základu domluví každý, což se potvrdilo i ve Fabrice: „Entombed?“ - „Yes!“ - „At The Gates?“ - „Yes“. A nové mezinárodní přátelství je na světě...

Vihar nastoupili na scénu jako druzí. A byl to sypec... Co song, to klasika! Tato kapela budějcké scéně zkrátka chyběla. Vždyť se za tu dobu neobjevil nikdo, kdo by po nich zacelil díru. V dnešní přetechnizované a moderní době jsou staromilští Vihar jako zjevení. Samozřejmě v dobrém slova smyslu. Jejich doomem načichlý death metal je poctivý a hlavně upřímný. Je od srdce, což je zkrátka vždycky poznat!

I když návštěvnost akce nebyla nijak slavná, atmosféru měli Vihar skvělou. Lidé si jejich návrat přišli užít na maximum, což bylo evidentní. Třešničkou nakonec byla exkurze do dávné minulosti, kdy se zavzpomínalo na legendární Age Of Storm, se kterými zpěvák Miloš Sokolík psal před více než deseti lety dějiny českobudějovického extrémního metalu. Co víc si přát? Snad jen, aby Vihar vydržel a konečně se probojoval alespoň za budějcký region. Těším se na další koncert!

Ruští Drauggard neměli po Viharech nejlepší pozici. Z klubu bohužel před jejich setem odešlo i několik lidí, takže pod pódiem stála jen hrstka pařmenů. Rusům to ale evidentně nevadilo. Po kratičkém zvučení spustili energický tajfun, který vymlátil všechny palice v klubu. Ačkoliv kapela nehraje žádný převratný black metal, naživo působí opravdu skvěle a hlavně profesionálně. Žádné zbytečné kecy, exhibice... Jen totální a zuřivá jízda! Drauggard dokázali strhnout. Mise splněna!

Velikým plusem celé akce byl skvělý zvuk - hlasitý, ale stále čitelný.

Po všech stránkách skvělá akce! Nad návštěvností nebudu ronit slzy, to už jsem vzdal dávno... Možná už by pořadatelé měli přijít s nějakou revoluční novinkou, která by posluchače nalákala. Třeba s tím, že by se jim za účast na koncertě platilo. Jinak to nevidím...

Budějcká Drbna dává metalovému večeru 70 %
 
 
 


 

Kam dál?

Budějčtí bezdomovci se převlékali za bezdomovce

pátek, 25. dubna 2014, 12:00

Ještě dnes potrvá v Budějcích netradiční akce - festival Literatura (ne)žije. Na náměstí si můžete vybrat knihu zdarma, možná i...

Na show barevných světýlek přišly tisícovky lidí

čtvrtek, 24. dubna 2014, 19:14

České Budějovice jsou vedle Prahy a Brna jedno z měst, kde se uskutečnila unikátní Light show. Na tři tisícovky studentů se v...

Vladimir 518 a James Cole už tento pátek ve Slavii

čtvrtek, 24. dubna 2014, 17:09

Věrný fanoušek českého hip hopu by si tenhle mejdan určitě neměl nechat ujít. Již v pátek vystoupí dvojice Vladimir 518 a James...

KD Slavie bude patřit Evropskému dni akcí proti rasismu

čtvrtek, 24. dubna 2014, 09:00

Při příležitosti Evropského dne akcí proti rasismu se v Budějcích na letní scéně KD Slavie a v přilehlém Café klubu dnes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.