Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velikonoční pouť v Dobré Vodě si užily stovky lidí

 
středa, 23. dubna 2014, 01:05

Krásné víkendové počasí přilákalo na tradiční dobrovodskou pouť stovky Jihočechů. Poníci, mašinky, houpačky, kolotoče, autodromy a spousty dalších atrakcí si užívali úplně všichni - děti i dospělí.

Pryč jsou ale časy, kdy autodrom stál dvacku. Letošní ceny byly sice stejné jako ty loňské, vzít ale celou rodinu na pouť vyjde na pěkných pár stovek.

„Většinou se tak projdeme, kde co mají, a pak si vybereme jednu nebo dvě atrakce,“ řekla Budějcké Drbně studentka Klára Mašková. Přišla na pouť s přítelem. Užívali si hlavně živou atmosféru, hezké počasí a společně uždibovali cukrovou vatu.

Bylo tady nespočet stánků a stánkařů, kteří lákali návštěvníky a potenciální zákazníky. „Je mi protivné, když mě někdo mermomocí tahá, abych se podívala, co tam mají a abych si něco koupila,“ dodala Klára.

Kromě tradičních pouťových atrakcí a pochutin mohli návštěvníci nahlédnout pod ruce řemeslníků, kteří na místě své výrobky nabízeli k prodeji. Z jedenácti desítek stánků si mohli Jihočeši vybrat z typických pouťových pochoutek, širokého sortimentu uzenin, nápojů a cukrovinek.

Ti, kteří nehledali jen materiální stránku Velikonoc, zavítali do místního kostela Panny Marie Bolestné, který byl otevřen celý týden.

 


 

Kam dál?

Budějovický Majáles se vrací na Sokolský ostrov

úterý, 22. dubna 2014, 10:30

Pořadatelé Budějovického Majálesu na svých webových stránkách zveřejnili kompletní program letošního ročníku festivalu, který se...

RECENZE: Režisérský debut vykouzlí úsměv i dojme

pondělí, 21. dubna 2014, 07:31

Úsměvný zdánlivě jednoduchý režisérský debut Budějčáka Jiřího Mádla, film Pojedeme k moři, neotřele vypráví příběh...

Desítky Budějčáků přihlížely velikonočnímu hrkání

sobota, 19. dubna 2014, 20:01

Kdo od čtvrtka sen tam prošel městem, jistě mu neunikly pronikavé zvuky velkých dřevěných hrkaček. Průvody 72 hrkačů v černých...

Hodinová světelná show rozbliká vysokoškolské koleje

pátek, 18. dubna 2014, 16:08

Vysokoškolští studenti ubytovaní na kolejích i obyvatelé Brna, Prahy a Českých Budějovic v dubnu budou moci přihlížet blikajícím...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.