Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velikonoce přinášejí plno trhů a koncertů po celém kraji. Kam vyrazit?

 
čtvrtek, 2. dubna 2015, 16:33

Školáci si v těchto dnech užívají velikonoční prázdniny, jejich rodiče v mnoha případech dovolenou. Ideální příležitost k výletům! Kam ale vyrazit? Mrkněme na některé jihočeské velikonoční akce, třeba vám poslouží jako zdroj inspirace.

V Českém Krumlově za návštěvu určitě stojí výstava velikonočních pohledů z celého světa s názvem Radostné Velikonoce. Naleznete ji v místním regionálním muzeu, a to až do 12. dubna.

Když už budete v nádherném historickém centru Krumlova, můžete rovnou omrknout i velikonoční trhy, které zde budou stát až do 6. dubna. Nabídnou vám zdobená vajíčka, pomlázky či třeba řehtačky.

Jestliže si návštěvu Českého Krumlova naplánujete na neděli, tak byste mohli ve městě vydržet až do 18 hodin, kdy v kostele sv. Víta proběhne tradiční velikonoční koncert pěveckého sboru Perchta a Komorního krumlovského orchestru.

Máte náladu na velikonoční koncert již dnes (2. dubna)? V tom případě vyrazte do Strakonic, kde od 19:30 vystoupí v kulturním domě vokální instrumentální soubor Chairé. Ve Strakonicích také můžete navštívit výstavu Veselé Velikonoce, kterou naleznete v kapitulní síni místního hradu.

Láká vás třeba Jindřichův Hradec? V tom případě je ideálním dnem sobota. V 11 hodin vyrazí průvod z Muzea fotografie na náměstí Míru, kde zasadí strom Kraslicovník. Ve zmíněném muzeu se následně uskuteční jarmark, budou představeny tradice a vystoupí zde řada muzikantů. Akce potrvá do 17 hodin.

Ani Prachatice nezůstanou v sobotu pozadu. V 10 hodin vypukne v místním muzeu jarmark, který představí velikonoční činnosti, jako je zdobení kraslic či pletení pomlázky. V pondělí se pak v Prachaticích uskuteční koncert v kostele sv. Anny na Libínském Sedle. Vystoupí smíšený pěvecký soubor Česká píseň, který vede Václav Kraus.

Za návštěvu určitě stojí i Hluboká nad Vltavou, kde byla otevřena Stezka za obřími kraslicemi. Přístupná bude až do 15. května. Co na ní naleznete? Jak název napovídá, tak velká vajíčka. A slovo velká je v tomto případě na místě, protože každé z nich váží zhruba půl tuny. V neděli pak ve městě také propukne sportovní benefice, kterou si užijí celé rodiny i s dětmi.

Také Nové Hrady nezůstávají pozadu. V sobotu se uskuteční akce v Kovárně Nové Hrady - ukázky kování a dalších řemesel, zdobení vajíček, ale také ochutnávky velikonočních jídel. A když už budete na Nových Hradech, podívejte se také na místní hrad, ve kterém v těchto dnech probíhají tradiční velikonoční prohlídky 2. prohlídkové trasy s výkladem velikonočních tradic a zvyklostí. Potrvají až do pondělí.

A jestliže vás velikonoční akce lákají, ale nechce se vám nikam jezdit, stačí si dojít alespoň na budějcké náměstí. Dnes v 18 hodin poprvé vyjdou do ulic města hrkači, naposledy je budete moci zahlédnout v neděli ve 12 hodin.

Jak vidno, velikonočních akcí je plno, stačí si jen vybrat. Tak krásné svátky!

 


 

Kam dál?

Zámek Vimperk začne svoji první sezónu pod správou Národního...

čtvrtek, 2. dubna 2015, 14:53

Letošní rok je důležitým mezníkem pro Zámek Vimperk. Letos totiž zažije svoji první sezónu pod správou Národního památkového...

Rychle a zběsile 7 doplní v Cinestaru animovaná Ovečka Shaun ve filmu

čtvrtek, 2. dubna 2015, 07:46

Přestože nabízí multikino Cinestar od tohoto čtvrtka pouze dvě filmové premiéry, určitě je o co stát. Po středeční předpremiéře...

Velikonoce přinesou nejenom zajímavé akce, ale i tvořivé dílny

úterý, 31. března 2015, 09:40

V Hluboké nad Vltavou je přichystána pro malé i velké Stezka za obřími kraslicemi, velikonoční tématiky se dočkáte i v ZOO...

Rekonstrukce bitvy u Sudoměře přitáhla tisíce lidí

neděle, 29. března 2015, 08:36

Tisíce lidí si nenechaly ujít rekonstrukci bitvy u Sudoměře, která se odehrála v sobotu 28. března nedaleko Čejetic na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.