Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Velikonoce jsou za rohem, na náměstí začnou ve čtvrtek Jarní trhy

 
středa, 25. března 2015, 09:32

Pro milovníky Velikonoc začíná oblíbené období. Krom toho, že venku začíná jaro a teploty jsou více než příznivé, budou od čtvrtka až do soboty na náměstí Přemysla Otakara II. pravidelné a oblíbené Jarní trhy. Na těch si přijdou na své především zájemci o tradiční české výrobky.

Nabízet je budou desítky prodejců a řemeslníků. Nebudou chybět perníčky, klasické trdelníky, frgály až z Valašska, domácí sýry, uzeniny a zahřeje víno nebo teplá medovina. Někteří řemeslníci svůj um i předvedou, ti nejmenší si zase mohou své dovednosti ověřit v dětských dílničkách.

K trhům neodmyslitelně patří i kulturní program. Ve čtvrtek od 15 hodin vystoupí lidová kapela Dudlajda, přesně o den později Kameňáci. Oproti dřívějšku bude provoz hlavního stanu prodloužen do 20 hodin.

V sobotu začínají vystoupení už v deset hodin ráno. Představí se kapela NOUZE aneb Želiborů a přátelé. Čtyři hodiny nato je vystřídá skupina Gama CB, jenž potěší příznivce muziky ze 60. a 70. let minulého století.

„Jak známo, letos si naše město připomíná 750 let od svého založení, a tak při této významné příležitosti uspořádáme ještě staročeský řemeslný lidový jarmark na Piaristickém náměstí spojený s velikonoční uličkou v sousední Panské ulici, a to v neděli 29. března. Od 10 do 17 hodin tak mohou lidé sledovat třeba předvádění tradičních řemesel, vystoupení folklorního souboru či divadelní představení," dodává primátor Jiří Svoboda.

Budějčáky čekají i dopravní omezení. V Panské ulici v úseku Hroznová až Rabenštejnská věž, dále v ulici Hroznová v úseku Česká až Mlýnská a kompletně budou uzavřeny ulice Panská a Hroznová v úseku Česká a Mlýnská. Omezení platí v neděli 29. března od 6 do 18 hodin.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Ochutnávkami vyvrcholí v sobotu Táborský festival vína

úterý, 24. března 2015, 14:28

Táborský festival vína podruhé navštívil mistr etikety Ladislav Špaček. Galavečeře slavila opět velký úspěch a díky velkému zájmu...

První jarní týden je nabitý kulturními akcemi jak uvnitř, tak i pod...

úterý, 24. března 2015, 08:42

Slovo nuda Jihočeši, kteří čtou Budějckou Drbnu, neznají. Ta je pravidelně upozorňuje na skvělé kulturní akce, kterých bude...

Budějčáci poděkovali Moraně za mírnou zimu a s velkým nadšením ji...

pondělí, 23. března 2015, 15:13

„Hola, hola, hola hej, jaro přijdi k nám,“ rozléhalo se v neděli odpoledne centrem Budějc. Tradiční akce Vynášení Morany, kterou...

Primátor: Zahájení oslav nasadilo laťku vysoko. Věřím, že ji nebudeme...

pondělí, 23. března 2015, 09:25

Jeden z kulturních vrcholů letošního roku mají Budějce za sebou. Ano, řeč je o zahájení oslav 750 let města, které se uskutečnilo...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.