Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Slávii bude nekuřácký klub

 
čtvrtek, 24. listopadu 2011, 14:24

Na středečním jednání Rady města Č.B. byl schválen pronájem bývalé restaurace Slavie. Zájemci se mohli se svým záměrem pro tento prostor přihlásit do výběrového řízení do pátku 18. listopadu 2011 na Správě domů Č.Budějovic. Rada města nakonec vybrala záměr využití prostoru pro café klub třema mladým "nadšencům" z občanského sdružení Incogniti.

Tito provozovatelé vyslyšeli po uzavření klubu Solnice poptávku po příjemné nekuřácké kavárně a hudebně divadelním klubu nejen pro mladé, jakým právě zmíněná Solnice byla.

Cílem Café klubu Slavie je vytvořit komunitní místo, křižovatku pro setkávání osob působících na poli kultury napříč žánry a v neposlední řadě běžných návštěvníků, kteří hledají příjemný prostor pro trávení volného času či pracovní jednání, přednášky, workshopy, semináře apod.

Večerní provoz zajistí klubová scéna s příležitostným programem mísící místní a regionální nezávislou a profesionální scénu a hostující subjekty. Program bude kombinován například ze žánrů typů jazz, folkrock, bigbeat, rock, alternativa, world music ad., divadelní představení amatérských a poloprofesionálních spolků, přednášky, workshopy, projekce, výstavy atd.

V Českých Budějovicích tak vznikne denní a večerní nekuřácká kavárna s klubem v mírném retro stylu. Otevření je plánováno po rekonstrukci prostorů na 12. prosince 2011.

Aktuální změny sledujte na www.klubslavie.cz

Napsal David Matějíček

 


 

Kam dál?

Soutěž o 2 lístky na dnešní Nadaci Terezy Maxové!!!

čtvrtek, 24. listopadu 2011, 12:48

Dnes večer vypukne v 19:30 hodin v Pavilonu T budějckého Výstaviště vpravdě bombastická akce, o níž vás Budějcká Drbna jako...

Budějce podlehnou rocku a metalu. Dead End je tady!

čtvrtek, 24. listopadu 2011, 11:22

Čtyři pódia, tři kluby a skoro třicet koncertů. To všechno během jediného večera! Už v pátek ožijí Budějce třetím ročníkem...

Hledají se svědci závažného násilného tr. činu

čtvrtek, 24. listopadu 2011, 10:44

Přestože se násilný trestný čin nestal ve spádové oblasti o které chce informovat čtenáře Budějcká Drbna, věnujte prosím...

Na budějckém výstavišti začala výstava Vzdělání a řemeslo

středa, 23. listopadu 2011, 22:09

Slavnostním zahájením začala ve středu 23. listopadu v areálu českobudějovického výstaviště už 17. ročník největší přehlídky...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.