Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve čtvrtek začne sezona na českokrumlovské točně

 
středa, 11. června 2014, 08:29

Komedií Tři mušketýři začne ve čtvrtek na českokrumlovském Otáčivém hledišti letní divadelní sezona. Naplánováno je osm titulů, 83 odpoledních a večerních představení. Některá z nich už jsou vyprodaná. Jedinou novou inscenací bude Rusalka, která má premiéru 17. července.

Po pěti letech se před otáčivé hlediště vrací divácky oblíbená romantická komedie Tři mušketýři. Podle románu Alexandra Dumase hru napsali režisér Martin Glaser a dramaturgyně Olga Šubrtová. Tři mušketýři měli premiéru v roce 2001, zatím naposledy se hráli v létě 2009 a odehrálo se už 115 repríz. Letos jsou na programu od 12. do 28. června, výrazně se změnilo obsazení inscenace.

Po loňském a předloňském úspěchu se do zahrady českokrumlovského zámku vrací i další komedie z tvůrčí dílny Glaser-Šubrtová - Boccaciův Dekameron. Z rozsáhlé knižní předlohy autoři vybrali nejvděčnější motivy a v kulisách středověké Florencie dostali roli všichni členové jihočeské činohry. Dekameron je na programu od 1. do 13. července.

Letošní rok byl vyhlášen Rokem české hudby. Operní soubor Jihočeského divadla při té příležitosti připravuje novou inscenaci Dvořákovy Rusalky pod taktovkou generálního hudebního ředitele opery Maria De Rose a v režii jednoho z nejvýznamnějších současných českých operních režisérů Jiřího Heřmana.

V titulní roli vystoupí sólistky opery Národního divadla v Praze Alžběta Poláčková a Maria Kobielska, postavu Prince ztvární přední čeští tenoristé Aleš Briscein a Aleš Voráček. V postavě vodníka posluchači uslyší slovenského basistu Štefana Kocána. Premiéra bude 17. července a hrát se bude do 26. července.

Na programu jsou ještě inscenace Divotvorný hrnec, Sluha dvou pánů, balet Carmen, komedie Cesta kolem světa a Pták Ohnivák a lišák Zorro.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Ulice Budějc i Hluboké oživí monumentální sochy

úterý, 10. června 2014, 10:01

Na náměstích, ve slepém rameni Malše, u Černé věže, na Zlatém mostě a také v oranžerii a na golfovém hřišti v Hluboké nad Vltavou...

Rudolfovští se opět ponořili do historie

úterý, 10. června 2014, 08:24

Milá a skutečně nádherná tradice. Tak by se jednou větou daly popsat Hornické slavnosti, které se už popatnácté uskutečnily v...

Pěvecký sbor Carmina se chystá na velké finále

pondělí, 9. června 2014, 20:35

Budějcký pěvecký sbor Carmina má za dobu svého působení na mezinárodních i tuzemských pěveckých kolbištích velké úspěchy. Již od...

Muzejní noc byla plná pralidí a pradětí

pondělí, 9. června 2014, 15:05

Letní počasí přálo akci, která se uskutečnila minulý týden v pátek u Památníku Jana Žižky z Trocnova. Návštěvníci Muzejní noci,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.