Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční pusa obletěla svět a nadále pomáhá

 
pátek, 12. prosince 2014, 12:04

Speciální vánoční překvapení vytvořila nově vznikající českobudějovická kapela The Greens pro talentovanou Barunku Sedláčkovou. Dvanáctiletá dívenka neměla sice tolik životního štěstí jako ostatní děti, ale se svým nepříznivým osudem se vyrovnává nadmíru statečně.

Nápad skupiny s předčasným vánočním dárkem přišel při akustickém hraní před známými a přáteli. Muzikanti nechtěli vybírat žádné vstupné, a tak raději nechali přispívat do sklenice od okurek pro Barunku, která trpí neuropatií, jež omezuje její pohyb. Její oblíbenou činností je však malování, proto musela přijít na to, jak nebýt znevýhodněná. Zjistila, že krásné obrazy dokáže tvořit i za pomoci pusy a svému jedinečnému stylu dala název „pusopis“.

ČTĚTE TAKÉ: Píseň Vánoční pusa poznala světlo světa

Jan Novotný, Pavel Maule, David Beránek a Kateřina Matoušková tedy společně složili píseň a posléze nechali natočit videoklip s názvem Vánoční pusa. Právě Maule je autorem textu, se kterým skupina slaví úspěch už na čtyřech světadílech. Video bylo záměrně umístěno na facebookové stránky a za necelé dva týdny má více než sedmnáct stovek sdílení a přes osmdesát tisíc zhlédnutí. Dosah ke čtvrt milionu uživatelům oslovil lidi v Beneluxu, New Yorku či dokonce v Ekvádoru.


The Greens - zleva Pavel Maule, Jan Novotný, David Beránek, Kateřina Matoušková

„Záměr se povedl a překonal naše očekávání. Hodně lidí to strhlo k pozitivnímu pohledu na věc. Je to kompenzace za veškeré peníze,“ říká Pavel Maule. Stejně nadšená je z Vánoční pusy také Barunka. „Je to super, moc se mi to líbí. Na internetu to sdíleli i mí spolužáci, kterým se to také líbilo.“

Nyní chtějí The Greens oslovit korporátní sféru a požádat firmy o příspěvek na dobrou věc. „Obraz z videoklipu, který Barunka namalovala, již zakoupila Teplárna České Budějovice. Finanční pomoc přislíbil i Jiří Tonzar ze společnosti TONSTAV-SERVICE,“ přidává Jan Novotný.

Maminka Barunky, Milada Sedláčková, poukazuje i na další efekt celé písně. „Od zveřejnění písně nám chodí jenom pozitivní ohlasy. Nedávno přišel e-mail, ve kterém jedna paní psala, že měla krizi a byla na dně. Ale když viděla tenhle videoklip, tak jí došlo, že jsou důležitější věci. Navíc i Barča se teď rozhodla pomoci a maluje anděla pro jednu nemocnou slečnu, které ho chce věnovat.“ Její výtvory navíc slaví úspěch. Byla pozvána k vystavování ve vltavotýnské galerii a příští rok v září dokonce malby překročí české hranice. Uvidí je rakouský Linec.

 

Vážení přátelé dobrých skutků, rozhodli jsme se, že pomůžeme Barunce Sedláčkové, známé budějcké pusopisce. A tak jsme...

Posted by The Greens on 30. listopad 2014


Hlavním cílem ale je vybrat prostřednictvím webových stránek www.vanocnipusa.cz co nejvíce peněžních prostředků na věci, které Barunka potřebuje. „Je hezké, že se video takto šíří, nejdůležitější je však nastřádat korunku ke korunce,“ připomíná Novotný. Mladá umělkyně totiž potřebuje jak notebook, tak především MOTOmed, což je speciální rotoped na procvičování pohybového ústrojí dívenky.

ČTĚTE TAKÉ: Muzikant s velkým srdcem. To je Budějčák Jan Novotný

Stále je dostatek času na přispění. K předání šeku dojde až 17. prosince na Budějovickém adventu při Dni s Budějckou Drbnou. Tam také kapela The Greens píseň Vánoční pusa zahraje. Přesto však uvažuje, že sbírku prodlouží do 5. ledna. V příštím roce by pak chtěla skladbu nazpívat anglicky.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

UDG potěší vánočním koncertem a happy boxem

čtvrtek, 11. prosince 2014, 14:22

Jedna z koncertně nejaktivnějších českých kapel, labskoústečtí UDG, nezklamou své fanoušky ani tyto Vánoce a navštíví na svém...

Budějcká grindová legenda Isacaarum ohlásila konec kariéry

úterý, 9. prosince 2014, 12:14

Nejdříve to vypadalo na rozlučku se dvěma členy kapely, nakonec je z toho úplný konec. Budějcká grindová legenda Isacaarum...

Patnáctiminutový Blackout v temelínském infocentru

neděle, 7. prosince 2014, 16:51

Čtvrt hodiny napětí zažily na začátku tohoto týdne tři desítky studentů střední průmyslové školy z Hradce Králové. Mohl za to...

Show Vltava žije získala prestižní světové ocenění

čtvrtek, 4. prosince 2014, 07:18

Multimediální show Vltava žije v produkci agentury Art4promotion získala mezinárodní ocenění Ilda Artistic Awards 2014. Jde o...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.