Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoce se v ZOO Dvorec uskuteční již tuto sobotu

 
pondělí, 10. prosince 2012, 15:48

Zoologická zahrada Dvorec u Borovan zve na akci pořádanou v adventním čase. Na sobotu 15. prosince od 11 do 16 hodin byl připraven bohatý program plný vánočních tradic - fotografování s pravým Santa Klausem, zdobení vánočního stromečku a jeho slavnostní rozsvícení.

V době Vánoc bychom neměli zapomínat na zvířátka žijící v lese nebo chovaná doma, ale ani na ta ze zoologických zahrad. Proto mohou návštěvníci přinést dobroty v podobě mrkve, jablíčka, piškotů či suchého pečiva a společně s ošetřovatelem zvířátka nakrmí.

Během celého dne, který se koná za podpory Jaderné elektrárny Temelín, budou probíhat v areálu zoo adventní trhy, ukázka kovářského umění, jízda na koni, malování na obličej, soutěže pro děti, tombola a odlévání olova.

Celou akcí bude provázat moderátor Rock Rádia Luboš Voráček. A zvířata mají pro děti připravený dárek. Všichni malí návštěvníci mají vstup zdarma. „Těšíme se na vás!“ vzkazují.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Na Dámské jízdě voněl punč a dávaly se dobré rady

čtvrtek, 6. prosince 2012, 14:14

Vánoční Dámská jízda v multikině Cinestar proběhla netradičně v úterní večer. Předpremiérou filmu byla Anna Karenina s krásnou...

Náměstí Přemysla Otakara II. sledovalo přílet anděla

středa, 5. prosince 2012, 20:55

Rok se s rokem sešel a Budějce znovu uspořádaly atrakci oblíbenou všemi generacemi - přílet anděla na náměstí Přemysla Otakara...

Mikuláš, čerti a andělé přijeli za dětmi na koni

středa, 5. prosince 2012, 18:24

Je to černé, má to šest nohou, dva ocasy a dva rohy. Co to je? Nevíte? Přece čert na koni! Vlastně ne jen obyčejný čert, je to...

FOTO: Vánoční nálada zaplavila waldorfskou školu

středa, 5. prosince 2012, 12:15

Předvánoční atmosféra podpořená báječným punčem, příjemnými lidmi a šikovnými dětmi zavládla v sobotu prvního prosince v...

 

Komentáře

Svoboda Emil

Tatí, mamí vy mě lžete, říkáte že chodí Ježíšek a zatím je to Santa Klaus.

úterý, 11. prosince 2012, 12:59
 
 
Hawky
Hawky

Souhlas s Emilem. Máme svýho Ježíška.....

úterý, 11. prosince 2012, 12:10
 
 
Svoboda Emil

Chtěl jsem se podívad, ale jak jsem přečet že tam bude Santa, tak jsem odmítnul. U NAS JE JEŽISEK tak dětem dejte Ježíška. Je to jako za totality, Děda mráz a teď SaNTa. Děte se vycpat.!!!

úterý, 11. prosince 2012, 12:00
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.