Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V nemocnici jsou k vidění obrazy dětských pacientů

 
středa, 23. října 2013, 07:03

Slavnostního zahájení putovní výstavy obrázků dětských pacientů se dočkala v úterý odpoledne budějcká nemocnice. Výstavu přišlo zahájit několik významných hostů, mezi kterými nechyběl například ředitel nemocnice Břetislav Shon či primář dětského oddělení Vladislav Smrčka.

Výtvarná díla na téma Království kouzelné rybky děti tvořily po dobu svého pobytu v nemocnici. Vyjádřily na nich nejen svou bolest, ale i příjemný pocit z uzdravování.

Hosty uvítal úvodním slovem Břetislav Shon, který poděkoval za uspořádání této výstavy a vyplnění času nemocných dětí, které jsou často připoutány na lůžko delší dobu bez možnosti zabavení se.

Ve stejném duchu posléze pokračovali také další řečníci, mimo jiné i hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Atmosféru odlehčili dva klauni, kteří pobavili jak přítomné hosty, tak i náhodné kolemjdoucí a pacienty.

Výstava je umístěna v terminálu nemocnice a v galerii pár metrů vzdálené a navazuje na zářijovou výstavu Z říše pohádek a fantazie, kterou si veřejnost mohla prohlédnout v papírnictví Plojhar v Českých Budějovicích.

 
 
 


 

Kam dál?

Jedenáctá Retroparty otřásla Budějcemi

pondělí, 21. října 2013, 12:09

Puntíky, flanelové košile, občerstvení u Ženy za pultem, nerezavějící hity minulého tisíciletí. Ne ne, tohle není nějaká...

RECENZE: Pornomaniak Don Jon očima Budějcký Drbny

neděle, 20. října 2013, 19:22

Budějcká Drbna zase jednou vyrazila do kina. Tentokrát na Pánskou jízdu, jejíž hlavním bodem byla předpremiéra filmu Don Jon....

Pěvecké sbory Canzonetta a Vox Novus uspěly v Itálii

čtvrtek, 17. října 2013, 13:02

Českobudějovický dětský pěvecký sbor Canzonetta a ženský pěvecký sbor Vox Novus o uplynulém víkendu úspěšně reprezentovaly Českou...

PROmovie představují krátkometrážní film Edge of Life

středa, 16. října 2013, 20:02

Tvůrčí skupina PROmovie, která se může pochlubit největší produkcí videí na jihu Čech, představila v uplynulých dnech nový...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.