Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Metropolu jsou k vidění kresby dětí, které zpříjemní den

 
úterý, 11. června 2013, 11:29

Tuhle výstavu nedoprovází žádný katalog, ani na ní nezvou plakáty. Přesto stojí za to při chůzi kolem Domu kultury Metropol vyšetřit deset minut, a zajít se na ni do prvního patra podívat. Třeba při čekání na trolejbus nebo autobus na blízké zastávce MHD.

K vidění je na výstavě přes 150 kreseb dětí z mateřských a základních škol nebo výtvarných kroužků, které pohladí po duši svou bezprostředností a barevností.

K tomu, aby vzaly do ruky tužky, pastelky, štětec s vodovkami nebo temperami a pak i třeba nůžky, je před časem vybídla českobudějovická Teplárna, která vyhlásila výtvarnou soutěž a vyzvala je, ať nakreslí teplo. A prací se sešla spousta od 224 dětí. A často nezůstalo jen u jednoho obrázku.

„Pro naše předškoláky se za teplem skrývá sluníčko. To bylo první, co se jim vybaví. Byla to příjemná zábava, a tak jsme se přišli podívat. Když děti vidí svoje obrázky a ještě k tomu vystavené, mají z toho o to větší radost,“ říkala jedna z učitelek mateřské školy na Vrchlického nábřeží, kterou jsme tady s její třídou potkali.

A protože výstava v jedné z chodeb Metropolu spadla zrovna do času, kdy do Budějc přišla velká voda a na radnici i v Teplárně měli lidé jiné starosti, její vernisáž se o týden odložila. Přišel na ni šéf Teplárny Miroslav Houfek, náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD) i předsedkyně finančního výboru zastupitelstva Petra Šebestíková (TOP 09). I oni se shodli, že šlo o příjemné zastavení v tradičním chvatu všedního dne.

Akce potrvá do 21. června a později se přesune i na Krajský úřad Jihočeského kraje. V Metropolu je přístupná každý den od osmé hodiny ranní do šesté hodiny večerní.

Napsali Zdeněk Zuntych a Jan Homolka

 


 

Kam dál?

Divadelníci vystupují na podporu svého kamaráda a kolegy

úterý, 4. června 2013, 09:19

Arsklub a další divadelní soubory či kejklíři pořádají v Galerii Na dvorku Divadelní týden dětí. Všichni vystupují bez nároku na...

Užijte si den dětí, zapojte se do soutěže a vyhrajte

čtvrtek, 30. května 2013, 21:26

Chystáte se s vašimi ratolestmi oslavit Mezinárodní den dětí a nevíte, kam vyrazit? Budějcká Drbna pro vás připravila přehled...

Letní kino bude až do rekonstrukce parku promítat zdarma

středa, 29. května 2013, 19:16

Zatímco dlouhodobou budoucností parku Háječek se v minulých měsících zabývala architektonická soutěž, vedení města řešilo, co...

Slavie zve na setkání s členy projektu Plzeň EHMK 2015

úterý, 28. května 2013, 16:06

Zajímavou debatu nabízí již dnes od 17 hodin Café Klub Slavie. Zavítají sem vedoucí členové projektu Plzeň 2015 - Evropské hlavní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.